Дві з половиною тисячі сімей внутрішньо переміщених осіб отримали гроші від агенції організації об’єднаних націй за місяць роботи Хмельницького штабу. Кожен член родини отримує разову допомогу - дві тисячі двісті гривень, і має двічі навідатися в штаб: взяти талон для реєстрації та потім зареєструватися

Про це Суспільному розповів координатор штабу Владислав Гребенюк.

Біля Хмельницького штабу, де внутрішньо переміщених осіб реєструють для надання допомоги від агенції ООН, та в самому штабі черги невеликі. За словами координатора штабу Владислава Гребенюка, черг немає, бо наразі переселенців не реєструють.

Допомога внутрішнім переселенцям від агенції ООН. Хто і як отримує

«Коли відкривається реєстрація, то в середньому, за один день, ми реєструємо вісімсот п’ятдесят сімей», - каже Владислав Гребенюк.

Переселенка з Херсонської області Інна Янченко каже, що радіє тому, що зуміли виїхати з окупованого села, але в Херсонській області залишили житло й майно і зараз живуть за соціальні виплати, яких не вистачає.

«Ми живемо в Пирогівцях у сватів, в однокімнатному помешканні. Кімнату поділили на дві частинки. Нас живе три сім’ї, десять чоловік», - говорить Інна Янченко.

Як розповів Владислав Гребенюк, до штабу їхати всім не потрібно. Достатньо, аби голова сім’ї приїхав з оригіналами документів усіх членів сім’ї та поспілкувався з реєстраторами.

«З собою потрібно мати: оригінал паспорта, ідентифікаційний код, бажано мати довідку внутрішньо переміщеної особи, а також картку, на яку будуть приходити кошти. Кошти можуть приходити або на картку, або на Укрпошту», - сказав Гребенюк.

За його словами, черг наразі немає ще й тому, що всі повідомлення надходять зареєстрованим на телеграм-канал. Скільки саме людей отримали допомогу, інформації наразі немає. Кошти, в середньому, приходять за три-чотири тижні.

«В сім’ях може бути, як одна-дві людини, так і інколи трапляється, що дуже великі сім’ї, і вісімнадцять, двадцять людей. В себе ці дані ми не зберігаємо, ми передаємо їх напряму на сервери ООН для того, щоби ніхто не мав можливість їх використати у своїх цілях. Тому не завжди можемо сказати чітку, конкретну кількість і іншу статистику», - розповідає координатор штабу.

Читайте також Кошти або речі: чи вистачає «Бебі-боксів» молодим мамам у перинатальних центрах Хмельниччини. Під обстрілами рятували бізнес: на Хмельниччину переїхало підприємство, що виготовляє їжу, для людей з рідкісною недугою.

Джерело