Європейська південна обсерваторія (ESO) спільно з обсерваторіями "Телескоп горизонту подій" (Event Horizon Telescope, EHT) представили першу в історії людства фотографію надмасивної чорної діри в центрі галактики Чумацький Шлях, в якій розташована Земля. 

Як повідомили на офіційному сайті організації, зображення продемонстрували на спеціальній пресконференції. 

Припущення про існування чорної діри в центрі нашої галактики з'явилися ще наприкінці XX століття, коли астрономи відстежили дивний рух зірок навколо невідомого космічного об'єкта, який виявився чорною дірою. У 2020 році за це відкриття було присуджено Нобелівську премію. 

Астрономи показали перше зображення чорної діри в центрі нашої галактики

Зробити знімок вдалося за допомогою глобальної мережі обсерваторій “Телескоп горизонту подій”.

Чорна діра, навколо якої обертається вся галактика, розташована на відстані 27 тисяч світлових років від Сонця і пов'язана з радіоджерелом Альфа Стрільця. 

Спостереження за цією космічною ділянкою відбувалися ще у 2017 році. Близько п'яти років тривала обробка отриманих даних, оскільки яскравість та структура газу навколо радіоджерела дуже швидко змінювалася.

На сайті опубліковано також відео, яке знайомить із роботою астрономів, які вперше зафіксували чорну діру в центрі Чумацького Шляху.

Нагадаємо, австралійські науковці виявили в космосі незвичний об’єкт, який кожні 18 хвилин протягом 60 секунд випромінює енергію.

 

Читайте також:

Virgin Galactic розпочинає продаж квитків у космос: названо вартість

Що станеться з тілом людини після смерті в космосі: відповідь вчених 

Гігантська примарна "рука", яка тягнеться крізь космос: у NASA зазнімкували унікальний космічний об'єкт

Джерело