Ілля Чепелєв та Ольга Чайка — переселенці з Харкова. Два місяці тому подружжя з однорічною дитиною з-під обстрілів втекли до Вінниці. Про те, як облаштувались у місті розповіли Суспільному.

Спочатку думали зупинитися на заході України. Втім, у Вінниці сподобалось. Тут і залишились. Подружжя — лікарі-психіатри.

У Вінниці працевлаштувалися у психо-неврологічній лікарні ім. Ющенка. Консультують людей по телефону.

Більшість пацієнтів, яких консультують онлайн або ж телефоном, — каже Ілля, це люди з міст, де йдуть бойові дії.

"Насамперед, потрібно відчувати себе потрібним. Не зациклюватися, займатися свлєю справою. Бути постійно зайнятим, щоб постійно не дивитися новини. Це теж дає свій негативний фон, навіть у тих, хто не пержив вибухи, руйнування житла", — розповідає Ілля.

Дружина Іллі — Ольга каже, щодня працює по 6-8 годин. Вінниця подобається.

Ілля Чепелєв розповідає, у те, що 24 лютого на світанку Росія нападе на Україну, одразу не повірив. Коли Харків почали обстрілювати, переїхали до батьків у приватний будинок.

"Найбільш страшно було, коли летіла реактивна артилерія, це здається, що летить на тебе, і тобі нікуди сховатися. Ми жили у батьків, в них приватний сектор. Є підвал. Ховалися. А коли літаки почали бомбити, вирішили, що треба виїзджати", — розповідає Ілля Чепелєв.

Подружжя все ж сподівається невдовзі повернутися у Харків.

Читайте також

Пʼять годин виготовляли квіти з українських хусток: у Вінниці відбувся благодійний проєкт для жінок На Вінниччині безкоштовно роздають корм та оглядають тварин-переселенців

Джерело