У Коломиї на Івано-Франківщині щодня опівдні з ратуші міста наживо лунає Гімн України. Ініціативу запровадили ще у 2016 році. Тоді музиканти грали на вежі пісню "Понад Прутом моя Коломиє". Про це Суспільному розповів один з ініціаторів Віталій Кривюк.

З початку повномасштабної війни музиканти вирішили виконувати Гімн України. Щоб виступити з вежі, виконавці долають декілька поверхів та горище.

На трубі грають двоє коломиян — викладачі місцевої музичної школи Віталій Кривюк та Андрій Вівчарик.

"Спочатку люди були трошки шоковані. Дивилися, не сподівалися, не очікували. Тепер люди чекають, приходять сім’ями, приходять вимушені переселенці. Всім цікаво. Хочуть відчути той дух патріотизму та подивитися, як це відбувається", — каже Віталій Кривюк.

Виконують гімн двоє знаних оперних солістів Микола Губчук з Гостомеля й Олександр Форкушак з Києва.

"Співаю два місяці й постійно розумію, як це важливо, тому що людей приходить все більше. Вони слухають гімн, надихаються патріотизмом. І мені хочеться вірити, що після гімну люди йдуть у своїх справах з іншим настроєм, з іншими внутрішніми переживаннями", — розповідає Микола Губчук.

Обоє співаків — уродженці Коломийщини.

"Я почуваюся дуже гордим, що мене залучили до такої відповідальної події. В цей час — це дуже символічно та відповідально. Ця ратуша бачила багато режимів і різну владу. Я думаю, що все в нас буде добре", — каже Олександр Форкушак.

Читайте також Картопля, поросята чи кури. У Коломийській громаді переселенцям й тим, хто їх прийняв, дадуть допомогу Студенти Прикарпатського університету малюють і продають ікони, щоб допомогти ЗСУ

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело