Увечері в п'ятницю, 28 січня, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову із президентом Франції Емманюелем Макроном.

Про це глава держави повідомив у своєму Twitter.

Глава української держави розповів, що висловив вдячність французькому лідерові за активну позицію, яка зробила можливою зустріч політичних радників лідерів нормандського формату у Парижі, внаслідок якої з'явився перший з 2019 року документ. 

Зеленський поговорив із Макроном: про що домовлялися президенти

“Домовилися не збавляти темп. Поки умови сприяють, треба зустрічатися й говорити. Коли тривають перемовини, ризик ескалації зменшується”, - зауважив український президент.

Нагадаємо, вранці у п’ятницю, 28 січня, відбулася тривала телефонна розмова президента Франції Емманюеля Макрона з російським лідером Володимиром Путіним.

Обговорюючи ситуацію довкола України, Путін наполягав на необхідності "прямого діалогу" Києва із ватажками терористичних угруповань “ЛНР” та “ДНР” і на правовому оформленні "особливого статусу Донбасу".

Путін також підтвердив налаштування Росії працювати далі у Нормандському форматі з урахуванням підсумків зустрічі політичних радників лідерів країн "нормандської четвірки" в Парижі 26 січня.

Читайте також:

Франція не евакуюватиме своїх дипломатів, але продовжує стежити за розвитком подій

Макрон відповів, чи планує балотуватися на другий термін у 2022 році

Франція активно включилася у переговори щодо ситуації довкола України: Макрон готує пропозиції Путіну

Джерело