Президент відзначив, що з дипломатичними зусиллями зменшується можливість подальшої ескалації

Український президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з французьким колегою Еммануелем Макроном. Про це український президент написав в Instagram.

"Ми раді відновленню роботи Нормандського формату – це один з кроків заради миру. Поки існує сприятливий клімат для діалогу, треба наповнювати час зустрічами та перемовинами. Поки тривають дипломатичні зусилля, можливість подальшої ескалації зменшується", – написав Зеленський.

Зеленський і Макрон телефоном обговорили відновлення

Нагадаємо, на початку місяця лідери "нормандської четвірки" заявляли, що можуть зустрітися вже найближчими тижнями з ініціативи Франції та Німеччини.

Як повідомляв 5.UA, генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс не планує перекидати військові сили в Україну.

Нагадаємо, розслідувачам з Conflict Intelligence Team (CIT) вдалося отримати перше підтверджене відео перекидання російських десантників до кордону з Україною.

Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив за підсумками засідання Радбезу, що ситуація в Україні – повністю контрольована. 

Нагадаємо, міністр оборони України Олексій Резніков заявив про те, що нинішня ситуація на нашому кордоні з Росією принципово не відрізняється від тої, що склалася навесні минулого року.

Крім того, Резніков зазначив, що, за даними розвідки, військові Російської Федерації не створили жодного ударного угрупування, що б свідчило про ймовірність наступу. 

Як повідомляв 5.UA, Чехія готова надати Україні військову допомогу.

Джерело