Колишній військовослужбовець частини Нацгвардії, в якій 20-річний строковик Артемій Рябчук розстріляв п'ятьох людей, розповів про тиск та "особливі методи виховання". 

Про це пише "Суспільне". 

Колишній службовець військової частини 3021 у Дніпрі Сергій Грищенко розповів, що керівництво частини тиснуло на солдатів. Він зазначив, що доповідав про це в управління Нацгвардії ще у 2018 році, проте тоді його ігнорували. 

Виховували ненавидіти: ексвійськовий розповів про знущання в частині Нацгвардії, де служив Артемій Рябчук

Сергій Грищенко також розповів, що командування військової частини використовувало "особливі методи виховання", які полягали в створенні ненависті між офіцерами та солдатами. 

"В цій військовій частині — надзвичайний психологічний тиск. Недарма два солдати там скоїли самогубство, саме з цих причин. Тільки вони були більш подавлені морально, ніж Артем. Я сам був у схожому стані, потрапив до лікарні. Не виправдовую дій Артема, злочин не можна виправдати. Я просто розповідаю, яка ситуація там була", - каже чоловік. 

Нагадаємо: 

Розстріл 20-річним Артемієм Рябчуком 5 людей у Дніпрі показав, що в структурі Національної гвардії є серйозні проблеми. Батьки строковиків, діти яких загадково загинули під час служби у частині, де стався розстріл, розповіли, що зі солдатів могли знущатись. 

Підозрюваний у вбивстві п'яти людей 20-річний Артемій Рябчук у суді визнав провину та розкаявся. Він зазначав, що йому жаль тих людей, яким він завдав болю. 

Читайте також:

У військовій частині Нацгвардії у Дніпрі, строковик якої розстріляв людей, проводять обшуки

"Тягав за волосся, щоб віддала ключ": на "Південмаші" розповіли подробиці вбивства працівниці дніпровським стрільцем

"Скалічені долі, забране життя і здоров'я": Мережа вибухнула розповідями про дідівщину в частині, де служив дніпровський стрілець

Джерело