Армійці кажуть, що найкраще ПТРК підxодять для ближнього бою

Після отримання військової допомоги від США та Великої Британії одразу почалася підготовка інструкторами наших бійців для використання  переносних протитанкових та зенітних комплексів. Отримана техніка, кажуть наші військові, досить проста у керуванні. Навів на ціль, зафіксував, постріл. А розумна ракета сама все зробить. Шансів уціліти броньованим машинам, як свідчать навчання на полігонах і реальні бойові дії на Близькому Сході, немає. Сьогодні перші 40 наших інструкторів, які навчалися протягом тижня керувати отриманими зразками зброї, влаштували навчальні стрільби. Далі вже наші інструктори поїдуть у війська і там готуватимуть у підрозділах бійців. Журналістка "5 каналу" Марта Шикула була на полігоні, тож бачила й оцінила рівень отриманих навичок. 

Вчилися використовувати NLAW: на Львівщині українські військові випробували британські ПТРК (Відео)

На позиції українські армійці висуваються з зеленим тубусом. Це британський протитанковий ракетний комплекс NLAW. Завдання військових – знищити броньовану техніку умовного противника. 

"Установка дуже легка у використанні і навчання. Танки противника будуть знищені 100%. Високоточна, класна зброя", – розповідає військовослужбовець ЗСУ Зіновій.

Ще два постріли, а це 30 секунд – і від бронетехніки противника залишається купа брухту. Ракети NLAW вщент розтрощили бойову машину піхоти, самохідну артилерійську установку та бронетранспортер ворога.  

Стріляли з ПТРК троє українських військових. Це досвідчені армійці бойових бригад збройних сил України. Воювали на Донбасі. 

Десантник Максим бере до рук 12-кілограмову зброю та показує, як легко нею користуватися. Армієць каже – озброєння дуже мобільне, стріляти можна звідусіль. Із машини, будівлі чи окопу. І для цього достатньо однієї людини. 

"Навести сам приціл на об’єкт і, тримаючи його пару секунд, і здійснити постріл. Воно повномасштабно може знищити будь-яку броньована техніку як на землі, так і в повітрі, відповідно від кута постріла. Буде використовуватися і в оборонних і в нападних діях, підходить для урбанізованих і для польових умов", – розповідає військовослужбовець ЗСУ Максим Толочик.

Армійці кажуть, ПТРК  найкраще підходить для ведення ближнього бою, навіть коли ворог – буквально за кілька метрів від позицій. 

"Від 20 до 600 метрів по нерухомій цілі. По рухомих від 20 до 400 метрів. Вона комфортніша на близькій дистанції. У нас теж є ПТРК "Фагот", "Стугна", але вони більш на дальні дистанції. 2000 метрів, 4000 метрів. А ці до 600", – каже військовослужбовець ЗСУ Зіновій.

Протитанкові ракетні комплекси українській армії передав уряд Великої Британії. 

"Даний засіб збільшує чільність протитанкової оборони, закриває якраз той проміжок, який у нас був проблематичний від переднього краю, до 600 метрів. Тобто зараз у нас вже суцільна протитанкова оборона від 5 км, закінчуючи переднім краєм", – сказав командувач Командування підготовки Сухопутних військ ЗСУ Ігор Палагнюк.

Користуватися озброєнням українських військових навчили  британські армійці. Які нині беруть участь у тренувальній місії Орбітал в Україні. Курс підготовки тривав 5 днів . 

За цей час на Яворівському полігоні вишкіл пройшли 56-ро інструкторів.  

"Особовий склад був підготовлений в найкоротші терміни і якісно. В подальшому ці інструктора мають дозвіл готувати солдат для військових частин. З понеділка вже почнуть готувати. У тих умовах, яких були уражені цілі, як бойові. Дуже добре", – сказав представник Генштабу ЗСУ Микола Губень. 

Уже наступного тижня британське озброєння буде у руках наших захисників на сході.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, секретар РНБО Данілов заявив, що російських військ на кордоні недостатньо для масштабного наступу.

Як відомо, США готові надати Україні летальну зброю в разі вторгнення російських військ.

Нагадаємо, заступниця держсекретаря Вікторія Нуланд повідомила, що США підготували 18 різних сценаріїв відповіді на повномасштабне вторгнення Росії на територію України.

Кілька днів тому розслідувачі CIT повідомили, що Росія перекидає ешелони з танками, "Градами" та "Ураганами" на захід країни. Імовірно – до кордонів України. Разом із технікою відбувається перекидання особистого складу, утім їхню чисельність дуже складно визначити.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело