Внутрішній український ринок продовольства очікує на нове потрясіння. У лютому 2022 року зміняться ціни на хліб та хлібобулочні вироби. Про це попередили у Всеукраїнській Асоціації пекарів (ВАП).

У лютому в Україні зміняться ціни на хліб через нове рішення Кабміну

В Україні за останні місяці ціни на газ зросли щонайменше у десять разів, збільшилися тарифи на електроенергію, подорожчали борошно, яйця, зросли податки. Все це призвело до кризи у сфері виробництва хліба. Всеукраїнська Асоціація пекарів звернулася до керівництва країни із закликом втрутитися у ситуацію, яка будь-якої миті могла стати причиною тотального дефіциту хліба в магазинах.

“Через зростання цін у 2021 році – на природний газ у 10 разів, на електроенергію у 2,5 рази, борошна на 50%, собівартість виробництва хліба зросла на 50%, а ціна хліба на 18%. У результаті нам довелося б піднімати відпускні ціни на свою продукцію ще як мінімум на 10-15% вже у січні, інакше до половини підприємств галузі змушені були б зупинитися та виник би дефіцит хліба”, – пояснив перший віце-президент ВАП Олександр Тараненко.

Хлібопекарні по всій Україні вже наприкінці 2021 року були готові повністю зупинити виробництво. Кабінет міністрів зайнявся вивченням питання та у 2022 році ухвалив постанову про стримування різкого зростання цін на продукти першої необхідності.

Джерело