Австралійський уряд додатково виділить 1 мільярд австралійських доларів ($700 мільйонів) на покращення стану Великого бар'єрного рифу. Про це стало відомо у п’ятницю, 28 січня, пише DW.

Половина цих коштів піде на роботу із ґрунтом уздовж північно-східного узбережжя Австралії для ліквідації ерозії та зменшення кількості стічних вод, які містять пестициди. Також гроші підуть на управління, яке займається захистом найбільшого коралового рифу у світі.

«Ми підтримуємо здоров’я рифу та економічне майбутнє туристичних операторів і постачальників послуг й громади штату Квінсленд», – сказав прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон.

Австралія виділить $700 млн на порятунок Великого бар'єрного рифу

Критики рішення вважають, що ці інвестиції не ведуть до того, щоб виправити найбільшу загрозу для коралів: підвищення температури океану.

«Ви не можете серйозно ставитись до підтримки Великого бар’єрного рифу, якщо не ставитесь серйозно до дій щодо зміни клімату», – заявив Річард Марлес, заступник голови опозиційної Лейбористської партії.

У липні минулого року Австралія доклала значних зусиль, щоб не дозволити ЮНЕСКО додати Великий бар’єрного рифу до списку об'єктів Всесвітньої спадщини, які «перебувають під загрозою». Це б вдарило по економіці країни.

Великий бар'єрний риф – це найбільша у світі система коралових рифів, розташована в Кораловому морі біля узбережжя австралійського штату Квінсленд. За кілька останніх років риф сильно постраждав від спеки. Висока температури води спричиняє загибель водоростей на коралі. Сам корал при цьому лишається неушкодженим і набуває характерного білого кольору.

До слова, дослідники відкрили новий гігантський кораловий риф.

Джерело