Яке сьогодні церковне свято

Павло був одним з апостолів Ісуса Христа. Близько 42 року за наказом Ірода Агріппи його було ув’язнено через проповіді про Господа. У в’язниці Павла скували залізними ланцюгами (веригами). Вночі перед судом до апостола зійшов з небес Ангел. Він зняв з його рук пута та допоміг утекти.

Новина про це чудо швидко поширилася країною. А віруючі забрали вериги, якими був закутий апостол Павло і зберігали їх як найбільшу коштовність. За переказами вериги навіть могли зцілювати хворих, які до них торкалися.

Церковне свято 29 січня: день поклоніння чесним веригам апостола Петра

Через деякий час вериги опинилися у Єврокії, яка була дружиною імператора Феодосія Молодшого. Між 437 та 439 роками вона перенесла їх в Царгород (Єрусалим). А одну з вериг Єврокія відіслала своїй дочці Євдокії, яка побудувала в Римі храм на честь апостолів Петра та Павла. Там ланцюг і зберігається нині.

Інколи вериги виносять на поклоніння народу.

Народні традиції на 29 січня

В народі 29 січня називали “Петро Напівкорм” через те, що домашній худобі ще місяць на зимових кормах жити. Петра часто називали також захисником худоби. Існувало кілька повір’їв: “Постися худоба, якщо господар корму не припас”, “Від Петра-напівкорму — половина зимового корму”. 

Народні прикмети 29 січня

Хуртовина вказує на дощове літо.

29 січня вітер дме з півночі — прийдуть морози.

На заході сонце червоне — будуть морозні, але ясні дні.

Сильний мороз 29 січня означав, що літо буде спекотним.

Не небі зірки та місяць видно, значить буде хороший врожай.

Що не можна робити 29 січня

Не можна ображати домашню худобу.

29 січня заборонялося сваритися з рідними та друзями.

Джерело