Зупиняти автівки порушників будуть лише при грубому недотриманні правил дорожнього руху

Чотири фантомних патрулі випустить на українські дороги поліція. Про це повідомив заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Це автомобілі без розпізнавальних знаків поліції, які будуть фіксувати перевищення швидкості. Зупиняти автівки порушників будуть лише при грубому недотриманні правил дорожнього руху. В інших випадках система автоматично штрафуватиме власників. Такі автівки з'являться на дорогах Києва та київської області вже завтра, а в подальшому працюватимуть по всій Україні. Цьогоріч заплановано закупівлю ще 30-ти таких автомобілів.

На українських дорогах з'являться фантомні патрулі: що це означає для водіїв

"Таке авто маж бути мало помітним на дорозі, воно рухається за загальними правилами разом із всім потоком транспортних засобів. Більшість матеріалів, які будуть зафіксовані таким транспортним засобом фантом будуть зафіксовані в автоматичному режимі. Тобто буде сформовано файл порушення, який буде надіслано до центру обробки, де його буде оброблено і постанова буде сформована в автоматичному режимі", – сказав перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

Як повідомляв 5.UA, у травні 2021 року в Україні ухвалили закон про пільгове розмитнення "євроблях". Мовилося лише про машини, які були ввезені фізичними особами на митну територію України до 31 грудня 2020 року і перебували у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту. Розмитнити можна було лише автомобіль однієї категорії на одну людину (один легковий, один вантажний, один причіп).

Джерело