Про це повідомляє Forbes.

Курс долара під час торгів на Московській біржі піднявся до 78,32 рубля. Це максимум після 5 листопада 2020 року. Долар перевищив 78 рублів уперше з початку квітня 2021 року.

Євро подорожчав до 88,725 рубля – це максимум після 20 липня 2021 року. Курс євро виявився вищим за 88 рублів вперше за півтора тижня.

Російський рубль обвалився: Центробанк Росії призупинив купівлю доларів

Своєю чергою, Центробанк Росії заявив, що не купуватиме іноземну валюту на міжбанку. В результаті повідомлення курс російського рубля до долара знизився приблизно на 50 копійок. До цієї заяви курс долара піднявся більш ніж на 2% до 79,30.

Фондовий ринок також розпочав торговий тиждень із падіння.

Індекс МосБіржі об 11:20 за київським часом впав на 4,81%, до 3273,72 пункту. Індекс РТС опустився до 1320,68 пункту, втративши 5,79%.

Як зазначали у виданні ВВС, Російський фондовий ринок розпочав відчутне падіння з 12 січня 2022 року — після погіршення геополітичної ситуації.

Експерти BCS Express пов’язали падіння акцій зокрема із повідомленням те, що президент США Джо Байден обмірковує питання щодо збільшення військового контингенту в країнах-членах НАТО у Східній Європі та країнах Балтії.

  • Нагадаємо, Державний департамент США погодив добровільний виїзд для державних службовців США, а від’їзд для членів сімей дипломатів зробив обов’язковим.
  • Зокрема через наростання загроз з боку Росії, представники міністерства закордонних справ і у справах Співдружності націй Великої Британії прийняли рішення тимчасово вивести частину співробітників посольства та їхніх членів родини з Києва.
  • Свою чергою, Верховний представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель відреагував на рішення США щодо евакуації дипломатів з України заявивши, що країни Європи поки не мають таких намірів.
  • 24 січня стало відомо, що Вашингтон вже на завершальній стадії визначення конкретних військових частин, які США хочуть відправити до Східної Європи. Адміністрація президента Джо Байдена водночас складає військові накази для стримання агресивних дій Росії.
  • Нагадаємо, що прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон попередив Кремль, що будь-який конфлікт в Україні може стати “новою Чечнею”. За його словами, розвідні дані щодо можливого вторгнення досить похмурі.
  • Також у НАТО заявили, що переводять свої сили у стан готовності та посилюють Східну Європу додатковими кораблями та винищувачами. Таке рішення було прийнято через дії Росії, яка продовжує нарощувати військову діяльність уздовж кордонів України.

Джерело