Також у США рекомендують утриматися від поїздок до Росії

Виїзд американських дипломатів та їхніх сімей з України – лише запобіжний захід. Посольство США продовжує працювати у звичному режимі. Про це у коментарі "5 каналу" повідомив пресаташе американської амбасади Деніел Ланґенкамп. 

Росія може атакувати в дуже короткий проміжок часу – пресаташе посольства США про евакуацію американських дипломатів (Відео)

Зазначив: таке рішення Вашингтон ухвалив, аби захистити своїх громадян на тлі загрози з Росії. Проте США і далі продовжують стояти пліч-о-пліч з Україною та надають їй військову, політичну і фінансові підтримку.Раніше Держдеп США дозволив виїхати з України своїм дипломатам та зобов'язав вивезти їхні сім'ї.

Поки що дипломати можуть самі вирішувати, чи залишати країну, але члени їхніх сімей – мають зробити це обов'язково. 

Держдеп також радить громадянам США не подорожувати до України. Раніше це не радили робити через КОВІД, тепер – через "посилення загроз значних військових дій Росії проти України". А також утриматися від поїздок до Росії через "можливі переслідування громадян США". 

Громадян США в Україні також попередили, що військові дії можуть розпочатися будь-якої миті, й уряд Сполучених Штатів не зможе евакуювати американських громадян у такій непередбачуваній ситуації.

"Ми ухвалили це рішення з міркувань безпеки на тлі нарощення Росією військ, що викликає глибоке занепокоєння. Як зазначив минулого тижня Держсекретар Блінкен, Росія може атакувати у дуже короткий проміжок часу. Тому ми всього лиш вжили запобіжних заходів, аби жоден громадянин США не опинився в небезпеці. Ми не хочемо сіяти паніку - це цілком звична процедура. Разом з тим СЩА непохитно підтримують Україну. Посольство відкрите. Ми нікуди не їдемо, а навпаки – продовжуємо надавати Україні військову допомогу", – повідомив пресаташе посольства США в Україні Деніел Ланґенкамп.

Як повідомляв 5.UA, у ніч на понеділок, 24 січня, Держдепартамент США оголосив, що розпочинає процес скорочення штату співробітників Посольства у Києві. Скорочення почнеться з від'їзду додому в США другорядних співробітників та членів їхніх сімей.

Джерело