Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що безпекова ситуація в Україні перебуває під контролем та закликав ЗМІ й політиків не роздмухувати панічні настрої.

Про це посадовець сказав під час брифінгу 24 січня.

"Дуже багато парамілітарної белетристики з’являється у засобах масової інформації. Я хотів би звернутися до всіх вас: друзі, колеги, трошечки збавити той накал, який сьогодні існує", — зазначив Данілов.

За його словами ситуація на українських кордонах та всередині України є цілком контрольованою.

"Немає жодних на сьогодні приводів, щоб ми з вами панікували. Я дуже просив би, щоб всі були в спокої", — наголосив секретар.

При цьому посадовець розкритикував ініціативу міського голови Києва Віталія Кличка скликати 28 січня у Києві засідання керівництва Асоціації міст України для обговорення питань організації територіальної оборони кожної області та міста України.

"Для цього є наші збройні сили, які можуть дати відсіч у разі необхідності", — підкреслив Данілов.

Відтак він закликав не поширювати панічні настрої в Україні.

"У кожної країни свої завдання. І коли відбуваються ті чи інші речі, ми маємо з вами перш за все аналізувати спокійно й виважено, і робити висновки", — підсумував секретар РНБО.

Що відомо На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію. 21 листопада голова української розвідки заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-на початку лютого 2022 року. Росія почала переміщувати війська в Білорусь для спільних військових навчань в цій країні. Навчання мають відбутися 10-20 лютого. Але, як з'ясували журналісти, лише частина військової техніки РФ рухається до заявлених для навчань полігонів — решта зупинилася під Гомелем, у районі за 40 кілометрів від Чернігівської області та за 200 кілометрів до столиці. 19 січня президент США Джо Байден заявив, що вторгнення в Україну стане для Росії катастрофою, яка призведе до значних людських та економічних втрат. Водночас Зеленський у відповідь на заяву Байдена про різні варіанти відповіді Заходу в залежності від ступеня агресивності Росії заявив, що не існує "незначних вторгнень" та "незначних втрат". Група сенаторів США на чолі з республіканцем Джимом Бенксом підготувала законопроєкт про санкції проти оточення Путіна, зокрема і бізнесменів. Передбачається, що він набуде чинності безвідносно вторгнення Росії в Україну. Це вже четвертий такий законопроєкт. 21 січня Білий дім підтвердив свій намір надати Україні гелікоптери Мі-17 на тлі посилення напруження через російські війська поблизу українського кордону. У ніч проти 22 січня в міжнародному аеропорту "Бориспіль" приземлилася перша з кількох партій пакету безпекової допомоги Сполучених Штатів Збройним силам України. Увечері 23 січня до Києва прибув борт зі США, який доставив понад 80 тонн військової допомоги для посилення обороноздатності України. Про це у Twitter повідомив міністр оборони Олексій Резніков. 24 січня Польща та Латвія заявили, що уважно стежать за безпековою ситуацією в Україні та наразі не планують евакуацію своїх дипломатів та членів їхніх сімей. Грузія також поки що не має наміру вивозити співробітників своїх дипустанов. Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна має інформацію про російську "п’яту колону".

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте також

Австралія евакуює сім’ї дипломатів та закликає своїх громадян залишити Україну

"Це може стати новою Чечнею". Прем’єр Великої Британії застеріг Росію від вторгнення в Україну

Рішення вивезти родини дипломатів викликане логікою політичної ситуації в США — Подоляк

Білорусь розмістить "цілий контингент" білоруської армії на кордоні з Україною – Лукашенко

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело