У Маріуполі вшанували пам'ять загиблих під час обстрілу 24 січня 2015 року мікрорайону "Східний", під час якого загинуло понад 30 людей. У місті проводять щорічну панахиду та мітинг. Про це повідомляє кореспондент Суспільного.

З 8 ранку у Храмі Рівноапостольного князя Володимира проходить щорічна панахида та молебень за померлими під час обстрілу бойовиків 24 січня 2015 року. На панахиді присутні містяни та очевидці тих подій.

Також, у місті о дев'ятій біля пройшов мітинг. А з 9.00 до 9.20 у місті включають сирени на згадку про загиблих під час артилерійського обстрілу.

У Маріуполі вшанували пам'ять загиблих у обстрілі району

Як розповіла Суспільному місцева жителька Ніна Радіонова, що у 2015 році снаряд потрапив у її квартиру.

"Квартири були дуже пошкоджені, люди на алейці лежали. Чоловік 10 лежало, всі були мертві. Пам'ятаємо цей день. Я бігала зі своїми людьми, просила допомоги. Тому що снаряд потрапив у квартиру, розбив нам технічний поверх, горище і застряг аж на 9 поверсі. Сім або п’ять снарядів розірвалося навколо будинку. У нас і до сьогодні речі лежать зібрані на всяк випадок, тому що обстрілюють майже кожен день", — додала Ніна Радіонова.

Як розповів Суспільному настоятель Михайло, у Храмі Рівноапостольного Князя Володимира 24 січня 2015 року, коли бойовики почали обстрілювати місто з артилерії, тут проходила служба.

У самому храмі стояв гуркіт, посипалася штукатурка. Ще завдяки тому, що в цей момент у дворі храму людей не було, то ніхто не загинув. Тому що уламки потрапили і в покрівлю храму і в скло потрапили і місцями були пошкоджені віконні рами. Маленький храм, він знаходиться поруч, там були вибиті усі вікна зі східного боку", - додав Михайло.

За даними Служби безпеки України, того ж вечора було затримано коригувалька вогню - місцевого жителя Валерія Курсанова. У 2015 році його було засуджено до 9 років позбавлення волі за участь у терористичній організації. У 2019 році коригувальк вогню Валерій Курсанов був достроково звільнений за .

Що відомо У 2015 році російські найманці завдали ударів з "Градів" та "Ураганів" по Орджонікідзевському району Маріуполя та прилеглому селищу Виноградне. Внаслідок цього загинула 31 людина, ще 117 містян дістали поранення. Снаряди пошкодили 378 будівель. Щороку у Храмі Рівноапостольного Князя Володимира у цей день проводять панахиду та молебень за загиблими під час обстрілу.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

Джерело