На базі Львівського обласного перинатального центру хочуть створити банк грудного молока. На це потрібно близько 11 мільйонів гривень. Також відкрити банк грудного молока планують і на базі Львівської обласної лікарні. Раніше приміщення для банку відремонтували та придбали частину обладнання за спонсорські гроші. Про те, чому в Україні необхідно створювати банки грудного молока, Суспільному розповіла завідувачка відділення інтенсивної терапії новонароджених перинатального центру Вероніка Колдра.

Банк грудного молока хочуть відкрити в корпусі Львівської обласної лікарні. Приміщення для нього облаштували за гроші спонсорів. Також закупили частину обладнання. Аби банк запрацював, потрібно придбати ще 2 апарати. Кожен з них коштує приблизно по півтора мільйона гривень.

"80 % робіт для створення банку грудного молока вже проведено. Для відкриття банку грудного молока нам потрібно ще зовсім небагато – 2 апарати – це пастеризатор грудного молока і аналізатор грудного молока для того, щоб це молоко було якісне і корисне нашим новонародженим дітям", — каже завідувачка відділення патології недоношених Львівського неонатального центру Ольга Децик.

У Львові планують створити банк грудного молока. Для чого це потрібно

Зараз в приміщенні працює молочна кухня. Там мами можуть зціджувати молоко. Також там готують суміші для дітей.

"Для діток недоношених, із малою вагою, в яких є чи якась алергія, проблеми із травленням чи закрепи, чи коліки. Для кожного підбирається індивідуально, лікар підбирає", — каже медсестра відділення патології недоношених Василина Керич.

Облаштувати банк грудного молока хочуть і в Львівському перинатальному центрі. Для цього потрібно приблизно 11 мільйонів гривень.

"В ці гроші буде входити і навчання персоналу, і забезпечення розхідними матеріалами, і власне саме облаштування цього банку грудного молока. Коли жінка перенесла складну операцію, приймає медикаменти, які не сумісні із грудним вигодовуванням, вона має супутнє захворювання, вона має важкі інфекції і вона не зможе свою, зазвичай, передчасно народжену дитину годувати своїм молочком, в такому випадку на допомогу таким складним діткам приходить банк грудного молока", — каже завідувачка відділення інтенсивної терапії новонароджених перинатального центру Вероніка Колдра.

За словами завідувачки відділення патології недоношених Львівського неонатального центру Ольги Децик, відкривати відразу два банки грудного молока на Львівщині — економічно необґрунтовано:

"Адміністрація області має прийняти рішення, де буде створений банк грудного молока. До тої праці, яка вже вкладена в створення банку грудного молока – мені здається і адміністрація, і суспільство мали би долучитися, щоб ми могли його запустити".

Директорка Львівського перинатального центру Марія Малачинська каже, що на Львівщині має бути один банк – в їхньому центрі.

"Усі нарешті повинні зрозуміти, що банк грудного молока – це складова перинатальної допомоги, що надається лише в перинатальних центрах і не може бути інакших думок. Щодо придбання обладнання – держава сама повинна розуміти необхідність існування в Україні банків грудного молока, якщо хоче виховувати здорову націю. До слова, в Європі близько 300 банків грудного молока, а в Україні – 1", – каже Марія Малачинська.

Якщо керівники закладів нададуть пропозиції щодо закупівлі обладнання, їх розгляне профільна комісія, каже керівник обласного департаменту охорони здоров’‎я Орест Чемерис:

"Є бачення в цих двох закладах. Якщо керівники нададуть певні пропозиції – звичайно будемо розглядати. Будемо скеровувати на профільну комісію медичну депутатську. Якщо буде схвалено комісією, відповідно тоді ті кошти будуть профінансовані".

Читайте також: У Львові завершили ремонт перинатального центру

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

Джерело