Освітній омбудсмен Сергій Горбачов написав роз’яснення про надбавки до заробітної плати педагогів.

Які є надбавки та доплати і чому їх недоотримують педагоги – роз’яснення омбудсмена

Воно опубліковане на сайті освітнього омбудсмена.

Горбачов нарахував понад чверть сотні різновидів надбавок та доплат. Їх перелік та розміри читайте нижче:

Стимулювальні надбавки – не мають перевищувати 50% посадового окладу.
За престижність праці – від 5% до 30%.
Педагогічним працівникам ІРЦ – з 1 січня 2022 р. надбавка не менше 25%.
За апробацію НУШ у початкових класах– не менше 20%.
Для вчителів української мови і літератури шкіл з навчанням мовами національних меншин – не менше 20%.
За вислугу років: якщо вислуга років становить понад три роки – 10%, понад 10 років – 20%, а понад 20 років – 30% посадового окладу.
За спортивні звання: “заслужений тренер”, “заслужений майстер спорту” – 20%, “майстер спорту міжнародного класу” – 15%, “майстер спорту” – 10% посадового окладу.

За знання та використання в роботі іноземної мови: однієї європейської – 10%, однієї східної, угро-фінської або африканської – 15%, двох і більше мов – 25% посадового окладу (ставки заробітної плати). Ця надбавка не встановлюється працівникам, для яких знання іноземної мови передбачене посадою.
За звання “Вчитель-методист”, “Викладач-методист” ставки заробітної плати й посадові оклади підвищуються на 15%, а за звання “Старший вчитель”, “Старший викладач”, “Вихователь-методист”, “Педагог-організатор-методист”, “Старший вожатий-методист”, “Практичний психолог-методист”, “Керівник гуртка-методист”, “Старший вихователь” – на 10%
За почесні звання України, СРСР, союзних республік СРСР “народний” – надбавка 40%, “заслужений” – надбавка 20% посадового окладу.

За додаткову роботу:
– суміщення професій (посад);

– розширення зони обслуговування чи збільшення обсягу виконуваної роботи (вихователям і помічникам вихователів дитячих дошкільних закладів за перевищення планової наповнюваності груп);

– за виконання поряд з основною роботою обов’язків тимчасово відсутніх працівників;

– за роботу в нічний час.

За окремі різновиди педагогічної діяльності:
– класне керівництво. У підготовчих та 1-4 класах закладів загальної середньої освіти – доплата 20%. У 5–12 класах – 25%;
– перевірка навчальних робіт учнів (зошитів, письмових робіт). У 1–4 класах закладів загальної середньої освіти – 15%. У 5–12 класах – 10–20%. Ця доплата залежить від педагогічного навантаження вчителя;
– за керівництво предметними (цикловими) й методичними комісіями – 10–15%;
– за роботу в інклюзивних класах (групах) – 20%. Ця доплата встановлюється педагогічним працівникам та помічникам вихователів тільки за години роботи в цих класах (групах);
– обслуговування комп’ютерної техніки – 10–15%;
– проведення позакласної роботи з учнями – 10-40%.

Доплати педагогічному працівнику, який пройшов сертифікацію.

Вчителі отримують щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката (пункт 5 стаття 61 Закону України “Про освіту”).
Доплати за завідування:
– навчальними (навчально-методичними) кабінетами, ресурсними кімнатами, лабораторіями, спортивними залами чи майданчиками, навчально-дослідними ділянками, кімнатами – – – берігання зброї, стрілецькими тирами, паспортизованими музеями – 10–15%;

  • кабінетами інформатики та майстернями – 15–20%;
  • структурними підрозділами закладів освіти – 25%;
  • бібліотекою (медіатекою) або за бібліотечну роботу чи роботу з бібліотечним фондом підручників – 5–15%.

Доплати за інші різновиди педагогічної (навчальної, виховної, методичної, організаційної) діяльності.
Також омбудсмен роз’яснив причини зменшення надбавок і доплат педагогічним працівникам. Їх кілька:

Неправильний розрахунок освітньої субвенції місцевими органами місцевого самоврядування та органами управління освітою.
Економія освітньої субвенції для того, щоби використати її наступного року для покращення матеріально-технічного стану закладів загальної середньої освіти.
Фінансова неспроможність місцевих громад у забезпеченні заробітних плат на належному рівні для працівників закладів дошкільної та позашкільної освіти, адже їхня заробітна плата повністю фінансується з місцевих бюджетів.
Частина коштів залишків освітньої субвенції може перебувати на рахунках областей, тобто ці кошти не дійшли до органів місцевого самоврядування, відповідно не дійшли й до закладів освіти.

Відсутність порядку розподілу коштів освітньої субвенції у громадах, тому розподіл коштів здійснюється за логікою засновника, на підставі штатних розписів, тарифікаційних списків і інших документів.

Сообщение Які є надбавки та доплати і чому їх недоотримують педагоги – роз’яснення омбудсмена появились сначала на NEWS TiME.

Джерело