Держдеп США обговорив із міжнародними енергетичними компаніями питання постачання газу до Європейського Союзу в разі вторгнення Росії до України.

Про це із посиланням на власні джерела повідомляє Reuters.

Зазначається, що американські представники запитали у компаній, чи зможуть вони забезпечити додаткове постачання природного газу до Європи в разі непередбачених обставин.

США обговорили з енергокомпаніями постачання газу до ЄС в разі вторгнення РФ до України - ЗМІ

Співрозмовники видання, ознайомлені з питанням, на умовах анонімності розповіли, що глобальні поставки газу обмежені. "Компанії повідомили урядовцям США, що (...) є мало газу, який міг би замінити великі обсяги з Росії", - йдеться у матеріалі.

Інший високопосадовець вказав, що переговори з боку США очолював старший радник з питань енергетичної безпеки Амос Хохштейн. Він також підкреслив, що Держдеп "не просив компанії збільшувати обсяги виробництва".

"Ми обговорили низку непередбачених обставин і обговорили всі наші дії з партнерами та союзниками, - уточнив урядовець. - Ми зробили це із Європейською комісією, і з енергетичними компаніями".

Інші джерела додали, що офіційні особи США "не лише запитали компанії, які вони мають можливості для збільшення поставок, але і чи є у них можливість збільшити експорт і в разі необхідності відкласти технічне обслуговування на місцях".

Наразі незрозуміло, з якими компаніями зв'язувалася американська сторона. Royal Dutch Shell, ConocoPhillips та Exxon відмовилися від коментарів, а Chevron Corp, Total, Equinor та Qatar Energy поки не відповіли журналістам на запит.

Тим часом одне з джерел видання в галузі зауважило, що його компанію запитали, чи зможе вона за необхідності відкласти технічне обслуговування газових родовищ.

"Європейський Союз залежить від Росії приблизно на третину своїх поставок газу, і санкції США через будь-який конфлікт можуть порушити ці поставки, - пишуть автори. - Будь-які перебої з постачанням російського газу до Європи посилять енергетичну кризу, спричинену нестачею палива".

Нагадаємо, 21 грудня ціна на газ оновила історичний максимум, досягнувши 2 224 долари за тисячу кубометрів.

Сховища газу в ЄС заповнені лише на 51%, як порівняти з близько 70% зазвичай. Водночас РФ може збільшити постачання газу, щонайменше, на третину від нинішнього рівня, але вона тримає спотові продажі обмеженими.

Читайте також: 

Прем'єр Італії заявив, що ЄС не може ввести санкції проти Росії у сфері газу

Понад 2000 доларів за кубометр: ціна газу в Європі знову встановила абсолютний рекорд

США влаштують РФ "гучні розбірки" в Радбезі ООН в разі її вторгнення до України - FP

"Навіть не будемо обговорювати": Росія відмовилася відвести війська від кордонів України і "повернути їх до казарм"

Кремлівські провокації: що у США говорять про розміщення військ Росії на Кубі та що знають про напад РФ на Україну

Не домовилися: які підсумки зустрічі Росія-НАТО і що кажуть сторони після саміту

США планують ввести санкції проти Путіна: у Сенаті оприлюднили документ

Росія погрожує Європі військовою відповіддю, якщо Альянс продовжить розширення на схід

Джерело