Українців вразила різниця в ціні на соняшникову олію вітчизняного виробництва та оливкову олію родом з Італії. Відповідне повідомлення опублікував у соцмережі Anatoliy Vandalyak.

«Чудеса українського ціноутворення. Олія українська соняшникова "Чумак" 0.9 літра - 73.99 грн. (В перерахунку на 1 літр - це 82.21 грн). Олія італійська оливкова "Santolino" 1 літр - 89.99... Одна зроблена з соняха та приїхала з Полтави (300 км від Києва), інша - зроблена в Італійському місті Барі (2.650 км від Києва). Про сплачене на кордоні  мито та різницю в заробітних платах працівників, які виготовили цю олію в Барі та Полтаві - я краще промовчу. Як і про те, на скільки саме соняшник дешевше за оливки...», - дивується автор повідомлення.

Українець придбав оливкову олію з Італії дешевше за рідну соняшникову:

Українець придбав оливкову олію з Італії дешевше за рідну соняшникову:

У коментарях розгорілися запеклі дебати з цього приводу. Одні українці вважають, що в усьому винні виробники, які відправляють українську олію на експорт, а інші сумніваються в якості заявленої оливкової олії.

«А ви спробуйте не купувати в Новусі, а купити в маленькому магазині поруч.

Особисто я продаю 1л рафінованої олії за 55 грн, при цьому я впевнений, що новус (атб, сільпо і т.д) беруть трохи дешевше, ніж я, за рахунок об'ємів. То може проблема в великих торгових мережах? Може, час влаштовувати їм бойкот?», «У Польщі - наша олія коштує 30 грн», - пишуть одні.

Українець придбав оливкову олію з Італії дешевше за рідну соняшникову:

«Це хороший продукт, він експортується. На українську продукцію попит великий. Валютна виручка, тут більше плюсів. Треба звикати вміти готовити на пару, це здорова і корисна їжа. А не все підряд і жарити, і шкварити. Можливо, комусь подобається оливковий прострочений гіркий сурогат по 2.5 євро, то огонь. У кожного є свій вибір», «То не оливкова, а ерзац риготний. Оливкова вартує від 500 за літр . Це помиї, розігнане на фракції масло, так само і з соняшниковою - помиї», - вважають інші.

Раніше повідомлялося, що соняшникова олія подорожчає майже вдвічі, в чому причина

Також, черешня по 1500 і сало по 450: українці порівняли ціни на улюбленому ринку Миколи Тишенка і в місті президента.

Джерело