Згідно з рейтингом Global Firepower, ЗСУ займають 27-му сходинку серед 136-ти країн - найсильніших військових держав світу

Збройним силам України - 30 років. Це національне свято відзначається щорічно 6 грудня – у день ухвалення в 1991 році закону України "Про ЗСУ та оборону", повідомляє "5 канал".

Україна успадкувала з радянських часів одне з найпотужніших військ у Європі, до того ж оснащене ядерною зброєю. Втім протягом десятиліть відбувалися масові скорочення військовослужбовців, озброєння не оновлювалося. За понад 20 років незалежності українська армія значно ослабла.

Україна відзначає 30-ту річницю створення Збройний Сил держави

Нове життя Збройних сил стартувало з початку російсько-української війни на сході України. Відтоді вітчизняна армія відновила свою боєздатність. Згідно з рейтингом Global Firepower, Збройні Сили України займають 27-му сходинку серед 136-ти країн - найсильніших військових держав світу. А серед країн Європи Україна посіла 9-те місце серед п'яти десятків. До складу ЗСУ входять сухопутні війська, повітряні та військово-морські сили, десантно-штурмові війська й сили спеціальних операцій. 

З Днем Збройних Сил України військовослужбовців привітали і українські діячі. Серед них відомі виконавці, актори та спортсмени. За їхніми словами, саме завдяки військовим артисти мають змогу виступати на концертах та мирно жити.

Варто зауважити, що за даними опитування центру Разумкова, проведеного у липні-серпні 2021 року Збройним силам України довіряють 68,3% громадян. Цей рівень вищий ніж в усіх інших державних та соціальних інституцій, про які йшлося в опитуванні.

Нагадуємо, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний з нагоди 30-річчя ЗСУ зворушливо звернувся до українських армійців.

Джерело