Адміністрація президента США Джо Байдена цього тижня планує оголосили про дипломатичний бойкот зимових Олімпійських ігор у Пекіні.

Про це із посиланням на власні джерела повідомляє CNN.

За даними видання, рішення американського уряду передбачатиме, що офіційні особи не будуть присутні на зимовій Олмпіаді. Водночас спортсменам зі США брати участь у змаганнях не заборонятимуть.

США цього тижня можуть оголосити про дипломатичний бойкот зимової Олімпіади у Пекіні - CNN

Востаннє США бойкотували Олімпійські ігри у 1980 році, коли країну очолював колишній президент Джиммі Картер.

Минулого місяця Байден інформував про те, що в його адміністрації розглядають можливість дипломатичного бойкоту на тлі ситуації із порушенням прав людини в Китаї. 

За відповідне рішення висловлювалася низка політиків від Демократичної і Республіканської партій, зокрема речниця Палати представників Ненсі Пелосі.

"Майже всі основні проблеми, на яких зосереджений Байден, зокрема вирішення проблем ланцюжка поставок, зміна клімату, Північна Корея та Іран, пов'язані з Китаєм. І дві країни, які мають дві найбільші економіки у світі, продовжують суперечки щодо торгівлі, військової агресії, глобальної інфраструктури, охорони здоров'я та прав людини", - вказують у виданні. 

Читайте також:

Австралія розглядає можливість дипломатичного бойкоту зимової Олімпіади у Пекіні - ЗМІ

Велика Британія розглядає можливість дипломатичного бойкоту зимової Олімпіади у Пекіні - Times

"Розглядаємо такий варіант": Байден прокоментував можливий дипломатичний бойкот Олімпіади в Пекіні

У Китаї оприлюднили лист від тенісистки, яка зникла після звинувачень на адресу впливового політика в сексуальному насильстві

Джерело