5 грудня у світі відзначають Міжнародний день волонтера. Суспільне поспілкувалося з ужгородською волонтеркою Ольгою Томашевською, яка не тільки сама займається волонтерською діяльністю, а й привчає до цього своїх дітей.

Про волонтерську діяльність

"Моє волонтерство розпочалося у 2014 році, коли допомога була потрібна нашим військовим. Пам'ятаю, як шукала інформацію про те, хто в Ужгороді допомагає армії. Так доля звела мене з Рухом підтримки Закарпатських військових, зокрема з Галиною Ярцевою, Олександрою Артюхіною, Андріаною Русин, Людмилою Мандзич, Раяною Філоненко, подружжям Цодікових та Кудрявцевих, багатьма іншими світлими та щирими людьми", — розповіла Ольга.

За її словами, з 2014 року вони започаткували акцію "Фото патріота", яку дотепер традиційно проводять на День незалежності біля ЗОШ #1.

Ольга Томашевська 7 років займається волонтерством й залучає до цього своїх дітей

"Також пам'ятними стали акції на Геловін, Ужгородську регату, Палачінту, книжковий ярмарок за вільними цінами, весняний ярмарок та багато-багато інших, коли волонтери, розбиваючи між собою зміни, стояли протягом вихідних, а то й у будній день і заробляли кошти для військових", — каже Ольга Томашевська.

"Пам'ятаю, волонтерський офіс ще знаходився на Митрака, у нас там можна було знайти все. Люди привозили одяг, їжу (крупи, консерви, чай, овочі, домашні закрутки), військове спорядження. Там ми готувалися до наших акцій. Здається, таке невеличке приміщення, а так багато всього вміщалося туди", — згадує жінка.

Наразі Ольга Томашевська веде благодійну сторінку Олександра Муржо "Врятувати рядового Раяна". Чоловіку потрібно допомога у придбанні ліків, він бореться з раком.

"Передісторія виникнення цієї сторінки: у 2018 р на рак захворіла керівниця гуртка "Гончарик" Оля Ладижець. На той час мої діти активно займалися керамікою, із задоволенням відвідували її заняття. Щоб хоч якось допомогти, я створила благодійну сторінку "Творити щоб жити", яка збирала кошти на лікування, проводила благодійні ярмарки (багато хто з майстринь продавали свої вироби на користь Олі), власне, займалася розголосом", — розповіла волонтерка.

Ольга Томашевська додала: "Зрештою, все закінчилося добре і мої діти знов відвідують гурток "Гончарик", а я радію, що долучилася до важливої справи. Нещодавно такий самий розголос знадобився Олександру. Тому благодійна сторінка та реквізити для допомоги наразі дуже актуальні".

Як залучає дітей до волонтерства

"Волонтерство моїх дітей почалося змалечку, можна сказати з Майдану. На той час вони були дуже маленькі, але я возила бульйон, пиріжки та чай на ужгородський засніжений Майдан. А вже з анексією Криму ми виходили на мирну акцію і малювали з ними плакати "Крим — це Україна". Напередодні, у 2012 році я зі старшою донькою відпочивала в санаторії "Хвиля", що у Феодосії, і для нас було важливим підтримати місто, яке відібрала у нас московія", — розповідає Ольга.

За її словами, з 2014 діти робили малюнки військовим, сортували іграшки на нашу традиційну лотерейку, допомагали її складати та проводити. "Зараз вони пластуни, цьогоріч влітку вперше побували у мілітарі-таборі "Легіон", що на Франківщині. Я вважаю, що у цьому світі потрібно бути готовим до всього".

"Мені важко сказати про волонтерство на Закарпатті загалом, адже я дотична тільки до декількох громадських організацій: Рух підтримки Закарпатських військових, ГО "Щасливі діти", БУР. Але люди, які є рушіями у цих організаціях — важливі люди. Завдяки ним ми маємо армію і вже тепер вкладаємо сили в розбудову України. Бо діти (студенти, школярі), які долучаються до БУРу — без найменшого пафосу — наше майбутнє. Вони розвиваються самі, розвивають простір навколо себе. Це щирі, закохані в Україну люди. Інколи мені трохи заздрісно, що я старша, що в моєму віці не було так багато можливостей. Але любити свою землю можна у будь-якому віці та долучатися до волонтерських рухів — теж", — підсумувала Ольга Томашевська.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Джерело