5 грудня у світі відзначають Міжнародний день волонтера. Майже 10 років займається волонтерською діяльністю житомирянка Олена Гончаренко. Вона вважає волонтерство своїм хобі і приділяє йому кожну вільну хвилину. Кореспондентам Суспільного Олена Гончаренко розповіла, що допомогає дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування, людям з інвалідністю та малозабезпеченим сім'ям.

За її словами, нещодавно вона створила соціальну майстерню для малозахищених категорій населення.

"Коли люди з інвалідністю закінчують навчальний заклад, то їм потім немає куди йти і вони залишаються вдома на самоті, – каже Олена Гончаренко. – А насправді вони дуже комунікабельні, потребують уваги і прагнуть спілкування, якого їм не вистачає. Ось чому ми створили майстерню, аби їх підтримати, навчити чомусь та розширити коло спілкування".

Житомирянка Олена Гончаренко вважає волонтерство своїм хобі і приділяє йому кожну вільну хвилину

У соціальній майстерні людей з інвалідністю навчають в'язати еко-сумки, малювати, виготовляти прикраси та іграшки.

Стати волонтеркою Олена Гончаренко вирішила після того, як відвідала один із дитячих будинків.

"Коли я побачила дітей у дитячому будинку, мені захотілося допомагати людям, допомагати дітям, – каже Олена Гончаренко. – Я відчула, що в мене є сили це робити. Дитячому будинку в Гришківцях ми допомагали одягом, привозили подарунки на Новий рік та на День іменинника. Дітки там дуже щирі та завжди дуже раді нас бачити".

У 2013 році Олена почала допомагати дітям з інвалідністю.

"У нас зібралася команда волонтерів і ми починали розвивати цю діяльність, – каже Олена Гончаренко. – Потім ми почали допомагати дітям, які потребують лікування. Це були переважно діти з ДЦП та розладами нервової системи. Близько 30 дітей ми відправили на лікування".

Згодом Олена Гочаренко зареєструвала власний благодійний фонд, щоб допомагати ще більшій кількості людей.

"Волонтерство так увійшло в моє життя, що я відкрила власний благодійний фонд, – каже Олена Гончаренко. – Діяльність фонду ми розпочали з того, що почали допомагати родинам у складних життєвих обставинах, дітям з інвалідністю, одиноким мамам та іншим вразливим категоріям. Допомагаємо одягом, взуттям та засобами побутової хімії".

За словами волонтерки, люди дізнаються про благодійний фонд із соцмереж. Найчастіше звертаються за допомогою багатодітні сім'ї.

"Люди, які приходять до нас, найбільше потребують одягу, взуття та спілкування, – каже Олена Гончаренко. – В нас є психологи, які можуть підтримати і допомогти у складних життєвих обставинах".

Читайте також У житомирському Центрі масової вакцинації волонтери допомагають оформляти COVID-сертифікати в "Дії". Школярі Житомира допомагають бездомним тваринам, яких прихистили захисники на передовій.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Джерело