Лікар Євген Комаровський, мабуть, найбільш впізнаваний в українському медійному просторі медик, в ефірі телеканалу “Україна 24” розповів про те, чому новий штам коронавірусу “Омікрон” міг з’явитися саме в Південно-Африканській Республіці, а також про те, для кого він може бути смертельно небезпечним.

“Людству мало дуже не пощастити, щоб виник такий вірус”: Комаровський про небезпеку штаму “Омікрон”


Євген Комаровський нагадав, що саме в ПАР є дуже велика кількість ВІЛ-інфікованих, а для вірусу ослаблена імунна система – це ідеальне середовище для мутації.

“Якщо у людини в організмі немає взагалі жодних антитіл, не треба вірусу мутувати, вона просто викликає хворобу. Якщо антитіл багато, і вони нейтралізують, то вірус теж не може мутувати, він просто не може починати розмножуватися. Мутації відбуваються в організмі людей, які мають невелику кількість антитіл і вони нечітко збігаються”, – пояснив ситуацію Комаровський.

Комаровський розповів, чому так важливо зважати на особливості нового штаму. Виявляється, вірус особливо небезпечний для людей із добрим імунітетом.

“Хай як це парадоксально звучить, вірус в основному вбиває людей з хорошим імунітетом, тому що процес стає аутоімунним і людина гине від цього самого цитокінового шторму. Люди з імунодефіцитами хворіють, але не важко, проте, не можуть позбутися вірусу місяцями”, – зауважив Комаровський.

За словами медика, зараз ще неможливо сказати, чи небезпечніший “Омікрон” за “Дельту”. Але його відрізняє один симптом – це жахлива слабкість. Лікар зазначив, що приблизно через 10 днів медикам вдасться відповісти на більшість питань про новий штам COVID.

Джерело