Українці лише вдруге брали участь у цій дисципліні на рівні Кубка світу, і цей раз приніс збірній першу нагороду в фристайлі в цьому олімпійському сезоні.

На етапі Кубка світу в фінській Руці відбулися перші змагання сезону серед змішаних команд, у яких взяла участь і Україна. У 2022 році цей вид дебютує на Олімпійських іграх у Пекіні.

Раніше в Руці українці вже виступили в особистих дисциплінах, де найкращий результат показала Анастасія Новосад, яка вперше в кар'єрі стала четвертою на етапі Кубка світу. А в команді Україна вперше зуміла піднятися на п'єдестал.

Збірна України з фристайлу вперше в історії завоювала медаль Кубка світу в команді: відео Як відбувалися змагання

Спортсмени по черзі виконували стрибки: по одному на кожному з трьох етапів. За сумою перших трьох стрибків визначалися фіналісти, які й розігрували медалі. У великому фіналі бали обнулялися, й боротьба за нагороди починалася заново.

Фінал 1

Першою від України на трамплін вийшла Анастасія Новосад. Вона чисто виконала стрибок, заробивши 85.05 бала. Цей результат був сьомим серед десяти команд.

На другий етап вийшов Дмитро Котовський, який за день до цього вперше в кар'єрі ввійшов до топ-6 на етапі Кубка світу. Українець зробив чистий стрибок на 119.03 бала та вивів Україну на друге місце з сумою 204.08. Після двох стрибків команда поступалася лише Китаю, а позаду були Канада й Білорусь.

Третім від України виходив олімпійський чемпіон Олександр Абраменко. Йому також успішно вдався стрибок. Судді оцінили його на високі 121.68 бала. За сумою трьох етапів українці посіли друге місце після Китаю, обігнавши Росію й Білорусь, та кваліфікувалися до великого фіналу.

Новосад мінімально покращила оцінку, порівняно з першим фіналом, і принесла Україні 85.36 бала. Після першого етапу збірна йшла на третій позиції, поступаючись Білорусі й Китаю та випереджаючи Росію.

Котовський припустився падіння на другому стрибку й отримав лише 88.05 бала. Та після цього Україна все одно продовжувала перебувати на третьому місце з сумою 209.74, пропускаючи Китай і Росію та випереджаючи цього разу Білорусь.

Завершальний стрибок Абраменка вийшов вдало й додав Україні 118.14 бала. У підсумку команда заробила 291.55 бала та завершила змагання з "бронзою", поступившись лише Китаю та Росії.

Це перша командна медаль Кубка світу в історії України. До цього збірна брала участь у міксті на етапі в Китаї в грудні 2019 року. Тоді команда посіла восьме місце.

Для Новосад і Котовського це дебютні медалі на рівні Кубка світу. В Абраменка це вже дев'ята нагорода Кубка світу й перша з січня 2018 року.

Лижна акробатика (мікст). Другий етап Кубка світу 2021/22. Рука, Фінляндія Китай – 343.24 Росія – 326.48 Україна – 291.55 Читайте також: Українка Новосад показала найкращий результат у кар'єрі на етапі Кубка світу з фристайлу в Руці Відео фіналу змішаних командних змагань з лижної акробатики на етапі Кубка світу в Руці, Фінляндія: Що далі 10-11 грудня – етапи Кубка світу, які також проходитимуть у Руці. Читайте також: 20-річний українець Котовський встановив особистий рекорд на першому етапі Кубка світу з фристайлу