Усі команди, які вийшли до 1/2 фіналу, раніше вже ставали чемпіонами. Три з чотирьох збірних покращили результати, порівняно з попереднім турніром, а одна повторила досягнення 2019 року.

На фінальному турнірі Кубка Девіса з тенісу визначилися всі півфіналісти головних змагань сезону серед чоловічих збірних. У чвертьфіналі команди грали по два або три матчі: до двох перемог.

Кубок Девіса лише вдруге в історії проходить у форматі, за якого всі стадії відбуваються поспіль, а не розтягнуті впродовж календарного року. Цього року турнір приймають Інсбрук (Австрія), Мадрид (Іспанія) та Турин (Італія).

Визначилися всі півфіналісти Кубка Девіса-2021 з тенісу: хто з ким зіграє Читайте також: Кубок Девіса-2021 з тенісу: всі чвертьфіналісти топдивізіону Усі півфінальні пари Кубка Девіса Хорватія – Сербія.

Хорватія та Сербія двічі грали одна проти одної: в 2010 і 2015 роках. Обидва рази перемогла Сербія.

Склад Хорватії: Марін Чилич, Ніно Сердарушич, Борна Ґоджо, Нікола Мектич, Мате Павич.

Хорватія у чвертьфіналі здолала Італію з рахунком 2:1. Ґоджо обіграв у першому матчі Лоренцо Сонеґо. 10-та ракетка світу, італієць Яннік Сіннер, зрівняв рахунок, обігравши Чилича. Проте вже в парі з Фоньїні Сіннер не зміг врятувати команду, і хорватський дует Мектича й Павчиа здобув перемогу.

Минулого разу, в 2019 році Хорватія навіть не вийшла до плей-оф, посівши останнє місце в групі. Збірна двічі ставала чемпіоном Кубка Девіса: в 2005 і 2018 роках.

Читайте також: WTA відмовилася від проведення тенісних турнірів у Китаї та Гонконгу через скандал із Пен Шуай Склад Сербії: Новак Джокович, Душан Лайович, Філіп Країнович, Міомір Кецманович, Нікола Чачич.

На шляху до півфіналу серби обіграли Казахстан (2:1). Після першого надскладного матчу між Кецмановичем та Міхаїлом Кукушкіним Сербія поступалася, проте перша ракетка світу змінив хід матчу й здобув перемогу в одиночці над Алєксандром Бубліком, а далі – в парі з Чачичем – над Андрєєм Голубєвим і Алєксандром Нєдовєсовим.

У 2019 році Сербія не дійшла до півфіналу: в чвертьфіналі їх зупинила Росія. Сербія лише одного разу перемагала в Кубку Девіса: в 2010 році.

ФТР – Німеччина

Німеччина дев'ять разів зустрічалася з російською збірною: росіяни ведуть за очними зустрічами 6:3. Проте востаннє команди грали між собою ще в 2007 році.

Склад ФТР: Даніїл Мєдвєдєв, Андрєй Рубльов, Аслан Карацев, Карен Хачанов, Євгєній Донской.

У чвертьфіналі ФТР швидко розібралася зі Швецією та єдиною з майбутніх півфіналістів впоралася за два матчі. Перемоги над Еліасом і Мікаелем Імерами принесли п'ята ракетка світу Андрєй Рубльов і другий номер рейтингу ATP Даніїл Мєдвєдєв.

У 2019-му російські тенісисти також дійшли до півфіналу, де програли Канаді. Під російським прапором тенісисти двічі ставали чемпіонами в минулому: в 2002 і 2006 роках.

Читайте також: Експерша ракетка Великої Британії Конта оголосила про завершення кар'єри Склад Німеччини: Ян-Леннард Штруфф, Домінік Кепфер, Петер Ґойовчик, Кевін Кравіц, Тім Пютц.

Німці вибороли місце у півфіналі у Великої Британії (2:1). Спершу Ґойовчик поступився Деніелу Евансу, проте далі Штруфф обіграв Камерона Норрі, а Кравіц із Пютцом – Джо Солсбері та Ніла Супскі.

Німеччина взяла реванш за поразку від британців у чвертьфіналі 2019 року. Німецька збірна тричі перемагала в Кубку Девіса, та востаннє їм це вдалося майже три десятиліття тому. Їхні титули припали на 1988, 1989 і 1993 роки.

Що далі П'ятиниця, 3 грудня – Хорватія – Сербія. Субота, 4 грудня – ФТР – Німеччина.