Про це він розповів у програмі Олексія Толкачова «Толкова розмова».

За словами гостя програми, економічного значення все це не має, якщо війна не передбачає руйнування на території власної держави. «Тому що ніхто в Кремлі не передбачає руйнування на території Росії. Вони передбачають руйнування лише на території України», - пояснює він. До того ж, каже Пономарьов, йдеться про штучні руйнування, які вже були на Донбасі через демонтаж та вивезення на територію РФ.

Ілля Пономарьов розповів, чи буде повномасштабна війна з Україною дорого коштувати Росії

Як він зазначає, на думку керівництва РФ, матеріальних збитків від руйнувань та втрат немає. Натомість, зауважує політик, війна – це економічний мобілізатор, завдяки якому в економіку приходять гроші, виробництво збільшується, з’являються нові технології, що і спостерігається протягом останніх років. «Нормальні новації, які були з Кремнієвої долини, з венчурними фондами, вони всі розбіглися. А ті, що залишилися, залишилися на державних грошах. А державні гроші приходять із військово-промислового комплексу», - розповідає Пономарьов.

Окрім того, додає гість програми, йдеться певною мірою про імпортозаміщення: якщо є санкції на сири та устриці, то можна вирощувати щось у себе. Тобто, констатує він, війна сприяє розвитку сільського господарства та технологій. «Тому Путін навряд чи дивиться на це з погляду економічної шкоди. Навпаки, це джерело прибутку», - міркує політик.

Отже, підсумовує Пономарьов, найбільше стримує війну не економіка, а політика. «Росіяни навряд чи зрозуміють масові жертви на війні з Україною. Ось це, я думаю, росіяни Путіну не пробачать, і думаю, що Путін це чудово розуміє», - підкреслює він. Також гість програми зазначає, що інформаційне накачування, яке відбувається сьогодні, має не стільки військові завдання, скільки соціальні.

Джерело