Традиційно 2 грудня православний світ відзначає день Авдія Дбайливця. В цей день моляться до святого  про захист від фінансових труднощів. 

 

Народився він у селі недалеко від міста Сіхем. З юнацтва почав вірити та служити Господу Богу. Згодом він був домоправителем в палаці правителя Ахава. Не зважаючи на розпусту, яка там панувала, святий залишався праведною людиною, передає портал "Доброта". 

2 грудня — святого Авдія Дбайливця: історія, традиції, народні прикмети та що потрібно зробити аби отримати захист від фінансових проблем

Одного разу, він зустрів пророка Іллю та вирішив слідувати всюди разом з ним. За його праведність був нагороджений даром передбачення. 

2 грудня — святого Авдія Дбайливця: історія, традиції, народні прикмети та що потрібно зробити аби отримати захист від фінансових проблем

Традиційно в цей день люди відвідують церкву, щоб помолитися святому про захист від фінансових труднощів та гарний врожай на наступний рік. Також  в цей день проводять обряди для захисту родини від нечистих сил. Наші предки обходили свою оселю, стукаючи по косяках дверей та віконних рамах, використовуючи серп, ніж або обух сокири. Обов'язково на підвіконня потрібно покласти часник або цибулю, щоб злі сили не потрапили в дім.


Народні прикмети в цей день.

На вулиці похмуро — до спеки, а якщо ясна погода — до морозів.

Весь день на дворі сніг та вітер, чекайте довгу зиму, а весну холодну.

Випало багато снігу — до хорошого врожаю.

Ліс шумить, чекайте теплої погоди.

Свято, 2 грудня 

Також 2 грудня відзначають Міжнародний день боротьби за скасування рабства та день модельної залізниці. Ще в цей день відзначають Всесвітній день комп'ютерної грамотності, ​День пам'яті святого пророка Авді
та День Незалежності Об’єднаних Арабських Еміратів.

Іменини 2 грудня: Веніамін, Адріан, Денис, Дмитро, Іван, Йосип, Філарет, Федір2 грудня 1923 народилася Каллас Марія - грецька співачка (сопрано), солістка найбільших оперних театрів світу. А у 1946 році Джанні Версаче - італійський модельєр. Також 2 грудня святкує день народження американська поп-діва Брітні Спірз, яка народилася у 1981 році.

Джерело