Понад десять тисяч жителів Житомирщини станом на 1 грудня мають ВІЛ-позитивний статус. Чверть із них вакцинувалися від COVID-19. Про це Суспільному розповіла завідувачка відділення обласного спеціалізованого центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олена Варваровська.

За її словами, якщо людина не має важкого перебігу імунодефіциту та приймає препарати для пригнічення розмноження ВІЛ в організмі, то вона може вакцинуватися. Діагноз ВІЛ-інфекція не є протипоказом для вакцинації. Якщо у людини є супутні захворювання, то довідку про протипоказання до вакцинації ВІЛ-позитивній людині надає сімейний лікар.

"Люди, які отримують антиретровірусну терапію, можуть вакцинуватися від COVID -19, – каже Олена Варваровська. – Протипоказом є важкий імунодефіцит. Якщо сімейний лікар звертається до нашого закладу стосовно пацієнта, який має певний статус, то ми за Міжнародним класифікатором хвороб ставимо код, а словом нічого не пишемо. І сімейному лікарю то вже буде, як вказівка".

Чверть жителів Житомирщини з ВІЛ-позитивним статусом вакцинувалися від COVID-19

Станом на 1 грудня ВІЛ-інфекцію мають понад десять тисяч жителів області. Понад дві тисячі з них приймають антиретровірусну терапію, яка протидіє ускладненням від коронавірусної хвороби.

"На фоні антиретровірусної терапії імунітет достатньо високий і показники досить тривалі", – каже Олена Варваровська.

Препарати для пригнічення поширення ВІЛ в організмі надають пацієнтам безоплатно в обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом. Хворим, які живуть далеко від Житомира, волонтери передають ліки поштою.

"Впродовж 2021 року десь 1000 пацієнтів отримали препарати, – каже волонтерка Наталія Абдулкадирова. – Збільшилася потреба, бо багато людей живуть у віддалених районах області і були моменти, коли люди не могли дістатися до нас. Препарати даються на місяць для того, щоб контролювати чи є якісь побічні ефекти. Якщо немає ніяких проблем, то даємо на два-три місяці".

Житомирянка Наталія з позитивним статусом ВІЛ-інфекція живе 15 років. Жінка розповідає, що щодня приймає антиретровірусні препарати.

"Коли дізналася, лікар мені сказав, щоб я передала батькам, щоб ті готували труну, бо через пів року я помру, – каже Наталія. – Тому я вирішила, що мені нічого втрачати. Потім я зустріла людину, яка мені розповіла, що з цим можна жити. Головне – лікуватися".

Із початком пандемії через поширення коронавірусу жінка боялася заразитися COVID-19. Наталія розповідає, як тільки в Житомирі з'явилася вакцина, одразу зробила щеплення.

За словами Олени Варваровської, у 2021 році від ускладнень, спричинених коронавірусною хворобою, померли троє людей з ВІЛ-позитивним статусом.

"Офіційно в нас за 10 місяців цього року три людини з ВІЛ-інфекцією померли від COVID-19, – каже Олена Варваровська. – Там була пневмонія, пацієнти отримували антиретровірусну терапію, але їхні лабораторні показники були не досить добрі. ВІЛ-інфіковані люди хворіють, як і звичайні, але їм не потрібно забувати про те, що вони отримують антиретровірусну терапію, яка є пожиттєвою".

Читайте також На Житомирщині зареєстрували ще 214 випадків інфікування COVID-19.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Джерело