Жителька села Дубіївка Руськополянської територіальної громади Алла Орлова піклується про вуличних собак та котів. Жінка розповіла, що самотужки їх годує та шукає родину.

Вдома Алла Орловська має цілу родину тварин. Втім усіх жінка прихистити не в змозі, бо щороку їх стає врази більше. І зусиль зооволонтерів, аби боротися з такою безпритульністю замало, зазначила вона.

Як розповіла пані Алла, у кожної тварини своя історія – когось викинули господарі, а хтось народився на вулиці.

"І собаки у нас, і котики – дуже багато. Ну зрозуміло, що вони плодяться, розмножуються. Люди, як можуть, допомагають їм".

І якщо ще Рижику пощастило, то до інших доля не така привітна, додала працівниця місцевого підприємства пані Ольга. Вона доглядає місцевого кота:

"Це наш місцевий кіт. Ми його всі підкормлюємо, любимо його, дітки з ним граються".

Алла Орлова з чоловіком прихистили у своєму дворі одинадцять котів. Тваринам допомагають самотужки — за власні гроші купують їжу та стерилізують. Кожній дали ім’я і навіть змайстрували будиночок.

Жінка зазначила, що єдиний порятунок,— аби безпритульних тварин відловлювали та стерилізували.

Втім без керівництва громади тут не обійтися, зауважила зооволонтерка Любов Курбатова:

"На жаль, самі ми не зможемо домовитися з організаціями, які мають цим займатися. Це справа громади, яка, по-перше, надасть приміщення для роботи фахівців. По-друге, заплатить за неї. Особливо в так званій дубіївській промзоні, а у Руській Поляні – це дитячий санаторій. Туди тварин підкидають найбільше і це можна назвати «намоленим місцем»".

Сільський голова Руськополянської територіальної громади Олег Гриценко розповів, що у місцевій скарбниці грошей на стерилізацію немає. Він додав, що мають інші плани, як-то купівля кисневих апаратів та ремонт дитсадка:

"Ми так шикарно не живемо, щоб дозволяти собі будь-які видатки, все, що захоче односелець", — додав Олег Гриценко.

Вихід є, якщо згуртуються місцеві жителі, як це було з ремонтом доріг чи відновленням водогону, додав сільський голова:

"Якщо громада долучиться до цієї проблеми – ніколи ми не будемо стояти осторонь. Однозначно будемо спрямовувати й сюди кошти. Але якщо немає охочих, то один сільський голова не може допомогти".

Волонтерка зазначила, аби перервати ланцюжок собачої та котячої безпритульності, треба небагато:

"Ми можемо скинутися і три-чотири собаки простерилізувати. Нам треба не такі вже й великі гроші. Десь від десяти тисяч, які, вважаю, жодної проблеми Дубіївки чи Руської Поляни не вирішать. А ось проблеми з тваринами змінили б кардинально," — додала пані Алла.

Та зауважила, що нині серед щоденних проблем важливо не стати байдужими до тварин.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Штраф понад три тисячі гривень: на Черкащині діятиме заборона на вилов раків Штраф за вигул собак без намордника: як ставляться черкасці до зоозахисного закону Палять свічки і грають у дрейдл: як у Черкасах євреї відзначають Хануку

Джерело