Дізнайтеся, яке 1 грудня святкують православні українці важливе церковне свято, особливі прикмети, традиції та головні заборони цього дня.

У Церкві 1 грудня вшановується пам'ять святих мучеників Романа і Платона, які постраждали за віру в IV віру.

День святих Романа і Платона: прикмети 1 грудня покажуть, якою буде зима

День святих Романа і Платона: прикмети 1 грудня покажуть, якою буде зима

Історія свята

Платон був братом святого Антіоха-разом вони народилися в сім'ї благочестивих християн і отримали відмінне виховання, після чого почали проповідувати християнство. Це відбувалося за часів правління імператора Агріппіна, який відрізнявся нетерпимістю до прихильників християнського вчення. Він розпорядився заарештувати Платона і влаштував суд, на якому вимагав, його зректися своїх переконань. Платон відмовився зробити це, за що був закатований і убитий.

Тим часом Роман був дияконом в місті Кесарія і одного разу зустрів єпарха, який йшов на язичницьке свято. Тоді Роман став переконувати його зректися віри, той відмовився це зробити і піддав проповідника тортурам. Повз проходив Варул, який також був християнином і не міг залишитися осторонь. Тоді його теж схопили і замучили разом з Романом.

День святих Романа і Платона: прикмети 1 грудня покажуть, якою буде зима

Які традиції на свято

Вранці перед початком роботи і справами обов'язково йшли до церкви, так як вірили, що після цього в родині будуть водитися гроші. 

Роману І Платону молилися про поліпшення добробуту. Також святих просили допомогти пережити зиму і подарувати на наступну осінь хороший урожай. 

Якщо ви давно мріяли про відпочинок, спокійно вирушайте в дорогу. Ваші подорожі будуть вдалими і щасливими. 

День святих Романа і Платона: прикмети 1 грудня покажуть, якою буде зима

Заборони на свято

Не рекомендується в цей день робити спонтанні покупки. Вважається, що гроші 1 грудня стануть провідником негативної енергії.

З цієї ж причини не варто давати в борг. В іншому випадку можна не тільки позбутися своїх накопичень, а й почати падати у фінансову яму. 

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • Якщо в цей день тепло на вулиці-зима буде теплою і м'якою, і навпаки.
  • Вітер сильний дме - взимку хуртовин і хуртовин буде багато.
  • Якщо в день Романа і Платона погода протягом дня швидко змінюється, то зима взагалі буде дуже мінливою.

Джерело