Один із останніх турнірів року.

Українські дзюдоїсти виступили на останньому Гран-прі сезону, що приймав Абу-Дабі. Цим змаганням передували інші дев'ять етапів у дев'яти країнах світу, а також Олімпійські ігри в Токіо та чемпіонат світу в Будапешті.

В Абу-Дабі, своєю чергою, змагались 223 учасники з 41 країни світу.

Українські дзюдоїсти виграли одну медаль на заключному Гран-прі сезону в Абу-Дабі: усі результати

При цьому на етап Гран-прі вирушили 11 українських спортсменів - Дільшот Халматов, Олег Вередиб (обидва до 60 кг), Каро Марданян та Богдан Ядов (обидва до 66 кг), Артем Хомула (обидва до 73 кг), Геворг Манкуян та Сергій Крівчач (до 81 кг), Віталій Шепель (до 90 кг), а також Євгеній Балєвський (понад 100 кг). Також у Абу-Дабі виступили Анастасія Антипіна (до 63 кг) та Анастасія Турчин (до 78 кг).

Попри те, що до Абу-Дабі поїхало одразу 11 дзюдоїстів од України, лише одному вдалось здобути медаль, а ще чотири - зупинились в одному кроці від бронзових нагород турніру.

Як виступили українці в Абу-Дабі?

Богдан Ядов став єдиним дзюдоїстом зі збірної України, який зміг вибороти медаль. У вазі до 66 кг Ядов став бронзовим призером. Ба більше, ця нагорода стала для нього першою на міжнародних турнірах за два роки. Востаннє він вигравав так само "бронзу", але на Гран-прі Баку у 2019-му.

Цього разу на змаганнях у Абу-Дабі в поєдинку за бронзову медаль Ядов переміг представника Молдови Раду Ізвореану - під кінець другої хвилини протистояння українець здобув звитягу 10-секундним утриманням.

Ще чотири українські дзюдоїсти були близькими до того, аби так само виграти бронзові нагороди Гран-прі. Однак у своїх фінальних зустрічах вони зазнали поразки.

Так, у перший змагальний день у вазі до 60 кг одразу двоє українців боролись за "бронзу" - Дільшот Халматов і Олег Вередиба. Обидва програли у чвертьфіналі, виграли втішні сутички, але поступились у вирішальних боях. Попри це, п'яте місце на Гран-прі - найкращий результат як для 20-річного Вередиби, так і для 23-річного Халматова на подібних турнірах.

У поєдинку за бронзову медаль так само поступилась і Анастасія Турчин. Українка виступала вперше за 4 місяці - її останніми змаганнями стали Олімпійські ігри в Токіо. В Абу-Дабі, своєю чергою, українська дзюдоїстка поступилась у півфіналі майбутній чемпіонці Еммі Рейд із Великої Британії, а в поєдинку за "бронзу" не впоралась із іншою британкою Наталі Павелл.

Схожий шлях повторив і Євгеній Балевський. У півфіналі він програв майбутньому переможцю Одхуу Цеценценгелу з Монголії, після чого не вийшов на поєдинок за "бронзу" через травму, яку отримав у бою з Цеценценгелом.

Зрештою, із "бронзою" Ядова та чотирма п'ятими місцями Україна стала 19-ю в загальному медальному заліку. Перше місце посіла Росія, у активі якої 2 золоті, 4 срібні та 2 бронзові нагороди. Другою стала Велика Британія, а трійку найкращих замкнула Монголія.

Медальний залік Гран-прі Абу-Дабі 1. Росія (2 "золота", 4 "срібла", 2 "бронзи") 2. Велика Британія (2 "золота", 1 "срібло", 4 "бронзи") 3. Монголія (2 "золота", 3 "бронзи") 4. Франція (1 "золото", 3 "срібла", 5 "бронз") 5. Німеччина (1 "золото", 1 "срібло") 6. Бразилія (1 "золото", 1 "бронза") 6. Португалія (1 "золото", 1 "бронза") 8. Бельгія (1 "золото") 9. Молдова (1 "золото") 10. Китайський Тайбей (1 "золото") 10. Італія (1 "золото") ... 19. Україна (1 "бронза") Що далі 11 грудня, субота. Клубний чемпіонат Європи. Париж, Франція і Прага, Чехія 5-6 лютого. Гран-прі з дзюдо. Париж, Франція Читайте також: 18-річний українець Гончарко виграв "бронзу" на етапі гран-прі з дзюдо в Баку: відео