На офіційній сторінці пресслужби Міністерства внутрішніх справ України в соціальній мережі Facebook з'явилася інформація про розпочаті кримінальні провадження щодо тих, хто підробляє або використовує підроблені документи.
 
Протягом останнього тижня представникам правоохоронних органів відкрили 145 кримінальних проваджень. Крім того, 39 особам повідомили про підозри у вчиненні правопорушення з цього питання, і ще були направлені 33 обвинувальні акти до суду з 22 по 28 листопада 2021 року.

Українців покарали за підроблені сертифікати про вакцинацію: світить в'язниця

Боротьба з фейковими сертифікатами про вакцинацію проти коронавірусу триває. МВС нещодавно опублікувало відео про затримання частини тих, хто займається підробленими документами. Був ліквідований підпільний центр з виготовлення сертифікатів і довідок, які продавалися по 250-500 доларів.

"Якість підробок була настільки високою, що пристрої перевірки зчитували QR-код документів. Крім того, зловмисники могли друкувати документи як минулим, так і майбутнім числом, у тому числі вносили неправдиві відомості до електронних систем Міністерства цифрової трансформації України", - йдеться у відповідній публікації.

 
Крім даних документів, зловмисники виготовляли підроблені паспорти, а ще посвідки на проживання, візи та інше. І працювали через посередників, для конспірації. Тепер їм загрожує до дев'яти років тюремного ув'язнення.
Українців покарали за підроблені сертифікати про вакцинацію: світить в'язниця

Джерело