Штам “Дельта” цілковито заполонив Україну. Медики протистоять вірусу, котрий викликає страшні наслідки. Тим часом Європою шириться ще страшніша мутація, штам “Омікрон”, котрий здатен вкинути все людство у новий виток жахливих потрясінь і обмежень.

“Штам “Омікрон” вражає швидкістю зараження, нажахані медики готові до локдауну”: лікар про страшну загрозу вірусу

Лікар Тарас Жиравецький розповів про поширення нового штаму “Омікрон” у своєму Telegram-каналі.

“Поширення нових штамів таки вражає швидкістю, а новий штам Омікрон може побити усі рекорди. Він вже зафіксований у Бельгії, через нього скасовується багато авіарейсів та зачиняються цілі країни. Поки не розумію чому має зачинятись Ізраїль, який практично весь вакцинований і вже проходить вакцинація дітей з 5 років та багатьом вже введено третю дозу вакцини.

Не розумію до кінця стратегії, але поки ще багато питань для нас медиків поки залишаються без відповіді. Стосовно того, що мутації проходять у невакцинованих більше за вакцинованих – це поки здогадка і є дуже багато країн, яким ще дуже далеко до 100% вакцинації населення, ну і залишаться діти менше 5 років у яких вірус по теорії буде продовжувати мутувати…

Вакцинація у світі стане обов‘язковою і судячи з заяв у країнах ЄС тепер буде проводитись кожні 9 місяців бустерною дозою. Чому вчені дуже повільно досліджують природній імунітет після хвороби поки також не зрозуміло, мабуть, брак фінансування”,- написав лікар.

“Новий штам Омікрон вже в Європі. Які побоювання вчених?

1. Новий штам може швидше в рази поширюватись за Дельта штам, тому деякі країни запроваджують обов‘язкове ПЛР тестування при в‘їзді, карантин, а деякі країни навіть зачиняються від іноземців.

2. Омікрон буде легко поширюватись серед вакцинованих навіть двома дозами, тому в терміновому порядку усім потрібно пройти третю дозу вакцинації.

3. Фармкомпанії розуміють, що можливо потрібні будуть інші модифікації вакцини і заявили, що за 90 днів готові випустити вже нові перевірені вакцини.

Поки все зрозуміло. Стосовно поширення вірусу жодна вакцина, як ми бачимо не впливає на його поширення, а тільки на важкість перебігу ковіду, а тестування при в‘їзді в країну є логічними, хоча також дивним є те, що в Британії були зняті всі обмеження бо населення було вакциноване і нових випадків було практично 40000 щодня, при цьому лікарні були не перевантажені.

Новий штам може призвести до жорстких обмежень та можливих локдаунів. Поки що інформації мало, побачимо що далі”,- зазначив лікар.

“Нові заяви про новий штам Омікрон вказують на те що у багатьох пацієнтів не пропадає нюх, а також хворіють важко молоді люди 20-30 років. Хоча міністр охорони здоров‘я ПАР заявляє, що поки ситуація у них під контролем і не розуміє чому інші країни підняли таку паніку. Маніпуляції з поширенням вірусу серед вакцинованих поки виглядають просто нагнітанням паніки, бо вірус однаково поширюється серед тих хто вакцинувався і тих хто ще не встиг. Чи захищають вакцини від тяжкого перебігу від нового штаму на 90% ми дізнаємось за кілька тижнів, але поки звучать заяви, що без третьої бустерної дози захист не буде достатнім.

За кілька тижнів побачимо справжню поведінку Омікрону, а тоді зробимо висновки. Нам поки ще до бустерної дози далеко, бо є багато тих хто ще не вакцинувався. Думаю поки нам переживати за Омікрон зарано, бо Дельта ще досі нам створює значні проблеми”,- додав лікар.

Джерело