Світло вимикають з восьмої ранку і до пізнього вечора

Погрожують улаштувати акцію протесту. На Дніпропетровщині жителі Кулебівки обурені – у їхніх домівках щодня вимикають світло. Через це у будинках холодно, а школярі змушені робити уроки з ліхтариками. Селище знеструмлюють через те, що модернізують електромережі, але процес триває вже майже пів року і селянам увірвався терпець. Про те, коли можуть завершити ремонт – знає журналістка "5 каналу" Наталя Світлова.

У селищі на Дніпропетровщині щодня вимикають світло – у чому причина та як реагують місцеві (Відео)

Світло вимикають із восьмої ранку, і так триває аж до пізнього вечора, скаржиться мати двох школярів Юлія Вовченко. Вже не раз сину-семикласнику вчити уроки доводилося з ліхтариком.

А Ольга – старанна студентка третього курсу Харківської академії культури. Але через те, що вдома постійно немає світла, – каже провалила  сесію. Протягом семестру не була на жодній дистанційній лекції. Переконати викладачів, що причина не вигадана, дівчина не змогла.

"Наче технології вже мають бути розвинуті, а у нас світла немає", – розповідає студентка Ольга.

Люди сидять й без опалення, бо навіть газові котли, якими гріють оселі,  без електрики вимикаються. 

У Кулебівці щодня знеструмлюють десятки вулиць, без світла залишаються більше тисячі будинків.

У селищі світло зникає щодня на вісім годин. Незручності в опалювальний сезон чималі, скаржаться тутешні мешканці. Кажуть, чули про ремонт електромереж, та він триває вже більш як пів року.

Ремонтники почали міняти застарілі електроопори і дроти на вулицях селища ще наприкінці весни. Усе через те, що їх використовують вже 35 років.

Модернізація старих електромереж безумовно потрібна, погоджуються мешканці селища, та не так довго. Врешті селянам урвався терпець і вони почали погрожувати акцією протесту. Кажуть підрядники ледачі.

"Вони сіли там під грушею, випили, кавунчиком закусили. Дивлюся – ті під абрикосою сплять. І так відбувалися ці ремонтні роботи до оцього періода", – розповідає мешканка Кулебівки Олена Назарьок.

Роботи мали закінчити ще два місяці тому, виправдовуються представники фірми, яка виграла тендер на модернізацію. Однак в усьому винен форс-мажор, через який довелося вдосконалювати проект.

"Ми ставимо опори нові і пробурюємо отвори під них, і прижимом порушили водопровід, який не було нанесено на жоден лист проєкту. Форс-мажорні обставини", – каже представник компанії підрядника Павло Лях.

Змінювати підрядника та проводити ще один тендер, енергетична компанія вже не стала, проте звільнила менеджерів, що стежили за перебігом ремонту, а людей заспокоїли – світло незабаром відновлять. Обіцяють зробити це до кінця місяця.

У Кулебівці ремонтники мали замінити понад два десятки кілометрів дроту і майже півтори сотні застарілих електроопор. Запевняють, залишилося небагато. 

Наталя Світлова. Олександр Пронський. Дніпропетровська  область. "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, в Україні за тиждень запаси вугілля на теплоелектростанціях зменшилися на майже 3%.

Джерело