Судячи з усього, штам коронавірусу “омікрон” поширюється дуже швидко і здатен передаватися між людьми, які отримали два щеплення від COVID-19. Про це 27 листопада заявив прем’єрміністр Великобританії Борис Джонсон.

Штам “омікрон” здатен передаватися між повністю вакцинованими, – Джонсон


За його словами, новий штам відрізняється від попередніх своєю конфігурацією і згодом знижує імунітет, отриманий після вакцинації, передає The Guardian.

Тому всім, хто близько контактував із зараженими штамом “омікрон”, необхідно перебувати в ізоляції протягом 10 днів, незалежно від їхнього статусу вакцинації, додав чиновник.

Штам “омікрон” здатен передаватися між повністю вакцинованими, – Джонсон

Джонсон також повідомив, що міністр охорони здоров’я Британії Саджид Джавід просить вчених розглянути можливість ревакцинації більшої кількості людей та скорочення часового інтервалу між першою та другою дозами.

Прем’єр Британії запевнив, що в магазинах та закритих приміщеннях буде посилено вимоги до носіння масок. За його словами, такі заходи мають тимчасовий та профілактичний характер і через три тижні будуть переглянуті.

При цьому він визнав, що ефективність вакцин проти нового варіанту коронавірусу не встановлено, хоча є “всі підстави вважати, що вони забезпечать хоча б певний ступінь захисту”.

Джерело