Шість приватних обійсть на вулиці Штурвальній у Херсоні затоплені нечистотами через аварію на колекторі, яка сталась 27 листопада. Перепомповування та скидання стоків до іншого колектору організували того ж дня, а зранку 28 листопада почали очищувати будинки від стічних вод. Який має вигляд місце аварії сьогодні - знає Суспільне.

Потік води, розказує херсонець Артуш Тамразян, який живе у будинку поряд, сягав 15 метрів у висоту.

"Тут був стовп 800 міліметрів в діаметрі і 15 метрів у висоту, півтори години. Бачите, кришу цього будинку? От ще півтора метра у висоту так било. У мене по саме підвіконня було залите. Ми тут стояли, не могли перейти до будинку, а там собака був на ланцюгу, його водою із будкою знесло", - каже чоловік.

Аварія на колекторі у Херсоні: не всі з шести пошкоджених будинків придатні для проживання

У чоловіка затопило частину будинку та літню кухню, у воді і підвал, де зберігає овочі. Аварії тут не вперше, каже Артуш. Два роки тому за містком в одному місці було, потім метрів за 5-6 другий порив був і напроти його хвіртки був третій.

Оговтується від пережитого пенсіонер Володимир Васильчук. Його будинок чи не найбільше постраждав від аварії.

"От бачите, яке каміння - 10-12 кілограмів. Все це вилітало звідти. Нагорі я зібрав ціле відро каміння. Побило весь шифер. З цього боку я закрив чотири дірки, там п’ять, стеля вся обвалилася. У нас світла немає, зараз генератор працює, котел газовий залило, крізь двері навіть вода виходила", - говорить власник будинку.

Доки Володимир Васильчук разом з комунальниками продовжує розгрібати завали надворі, його дружина Алла підраховує збитки всередині будинку. Жінка говорить, недавно зробили ремонт, тепер їх дім не придатний для проживання. Зі стелі і досі капає вода. 4 чи 5 вікон побиті, не залишилось нічого в них та в сусідки.

Крім того, каже жінка, повністю затопило підвал, де зберігали овочі та консервацію на зиму. Того дня, розповідає Алла Васильчук, витік води побачили близько 18:00.

"Я побачила піну. Ще чоловіку сказала: «Дивися – піна». Ми вийшли на вулицю, я одразу їх набрала, певно, пробило каналізацію. Потім вже о 18:09 я подзвонила, що все більше і більше. Потім о 18:25, що вже невеликий фонтан, а о 18:38 вже цей стовп. Я вже не телефонувала. Летіли булижники по 10 кілограмів, дах як решето", - говорить Алла Васильчук.

На місці події і досі працює техніка. Аварію на колекторі ліквідували, тепер комунальники та рятувальники намагаються усунути наслідки прориву каналізаційної труби. Однією з перших на місці аварії була голова Корабельної ради Наталя Чорненька. Наразі створена комісія, яка підрахує збитки.

"Ще підраховуються збитки. Це 6 домоволодінь, в яких проживають 12 людей. Ми готуємо пакети документів на завтрашню координаційну нараду для того, щоб продумати, яким чином правильно буде відшкодування оформлене, бо це бюджетні гроші", - каже Наталя Чорненька.

Гроші людям дадуть, каже заступник міського голови Володимир Пепель. Скільки саме, вирішуватимуть на найближчій сесії у грудні.

"Міський голова однозначно каже, що збитки будуть компенсовані. Ми сподіваємося, що 3 грудня буде винесене це питання. І це питання однозначно буде проголосоване, щоб компенсувати. Може, поки якусь частину компенсуємо. Сьогодні треба вирішити, скільки грошей на це потрібно", - каже Володимир Пепель.

Директор міського водоканалу Віктор Скобліков говорить, від підприємства зверталися до міністерства екології за наданням грошей на розробку проєктної документації на реконструкцію цього колектора. Наприкінці жовтня отримали відмову. Наразі орієнтовна вартість реконструкції колектора, довжиною понад 6 кілометрів, - 130 мільйонів гривень. Ще 1,5 млн коштуватиме проєктна документація. Для людей, чиї будинки затопило, у гуртожитку на Комкова, 76-В облаштували три кімнати, де можна ночувати. Однак поки, говорить Наталя Чорненька, туди ніхто не заселився. Самі ж будинки цілодобово охороняють наряди патрульної поліції, щоб захистити майно від мародерів.

Що відомо

27 листопада в районі вул. Штурвальної у Херсоні сталася аварія на напірному каналізаційному трубопроводі. Через «свищ» у стінці сталевої труби під дією напору потік неочищених стоків залив розташовані поблизу трубопроводу п’ять приватних житлових будинків. Читайте також «За два роки на цьому херсонському колекторі було 19 аварій», - директор водоканалу

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело