У Полтаві близько 300 людей протестували на ВІЛ, один результат – позитивний. Про це Суспільному розповіла керівниця PR-відділу благодійної організації «Світло надії» Інеса Протащик.

Цю акція в обласному центрі влаштували до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом, який відзначають 1 грудня. За словами Інеси Протащик, перевіряють охочих у мобільних пунктах.

Минулого тижня вони працювали у Полтавському університеті економіки і торгівлі та ТРЦ «Київ». Тоді протестували близько 300 людей, у однієї жінки підтвердили ВІЛ. Протягом двох років вона безпричинно втрачала вагу та постійно хворіла, лікарі не пропонували їй здати тест на ВІЛ і не могли встановити діагноз. Нині вона здає необхідні аналізи, щоб отримувати , розповіла Інеса Прокащик.

У Полтаві людей безкоштовно та анонімно тестують на ВІЛ

29 листопада мобільний пункт діє на території студмістечка Полтавської політехніки імені Юрія Кондратюка із 13.00 до 16.00, а із 2 грудня – поблизу пам’ятника Тарасу Шевченкові. Він працюватиме з 12.00 до 14.00. Результати тесту можна отримати за 15 хвилин.

Акцію проводить благодійна організація «Світло надії» спільно з обласним центром профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД.

Що відомо: Минулоріч у Полтаві діяв один пункт тестування на ВІЛ. Загалом протестували 100 людей та виявили два позитивні результати, розповіла керівниця PR-відділу благодійної організації «Світло надії» Інеса Протащик. Крім мобільних пунктів, тестування можна зробити у свого сімейного лікаря або купити тест в аптеці та зробити самостійно, каже Інеса Прокащик.

Джерело