Переселенці зі сходу України, які нині живуть на території колишнього санаторію "Тетерів" під Коростишевом, просять забезпечити їх дітей підвозом до школи. Окрім того, вже кілька років на території самого санаторію відсутнє вуличне освітлення, тому у темну пору доби люди на вулиці пересуваються у пітьмі. Про це Суспільному розповів переселенець Арзу Гаджиєв.

Арзу Гаджиєв – опікун Елі та ще чотирьох дітей. Чоловік каже, що щовечора зустрічає їх зі школи поблизу входу на територію санаторію. Все через те, що територія не освітлюється і нині після п'ятої години вечора на вулиці стає повністю темно, тому дістатися до свого корпусу можна лише з ліхтариком та вкрай обережно.

"Бабусі, дідусі, діти тут живуть, – каже Арзу Гаджиєв. – Ми просимо, щоб звернули на нас увагу. Наближається зима, темно, діти не можуть йти до школи, зі школи. Дитина йде до школи – темно, повертається зі школи – теж темно. Я не знаю, хто має це оплачувати, але на вулицях є світло. І тут три-чотири ліхтарі якось можна увімкнути".

На Житомирщині понад 30 дітей-переселенців ходять близько п'яти кілометрів пішки через ліс до школи

Щоранку близько 30 школярів-переселенців, які живуть у колишньому санаторії, долають близько п'яти кілометрів до школи лісовою стежкою. На дорогу діти витрачають близько сорока хвилин. Еля Рижко каже, що влітку за сухої погоди дорога до школи не викликає великих труднощів, а от після дощу або ж взимку стежка стає непрохідною з багнюкою по щиколотки.

"Ось так і ходимо – дощ, сніг, багнюка, – каже Еля Рижко. – Немає ніякого освітлення. До школи треба пройти достатньо великий шлях".

У кімнатах переселенців – пліснява та вода, яка крапає через дірявий дах. Ніна Рожкова каже, що з ремонтом їм ніхто не допомагає, а проводити роботи самостійно переселенці бояться, бо кімнати, де вони живуть, людям не належать.

"Не факт, що я сьогодні зроблю ремонт, наприклад, у своїй особистій кімнаті, і завтра мене звідси не попросять, ми ж тут живемо на пташиних правах, – каже Ніна Рожкова. – Я б поставила і двері, і вікна пластикові".

Заступник міського голови Коростишева Сергій Бондарчук розповів, що стосовно підвозу школярів-переселенців до нього ніхто офіційно не звертався. Проте нині у міській раді вже почали шукати варіанти організації підвозу.

"Є у нас така можливість, – каже Сергій Бондарчук. – Цього року ми отримали ще один шкільний автобус. Сьогодні (29 листопада – ред.) я дам доручення начальнику відділу освіти, щоб це питання розглянули і вирішили".

Нині колишній санаторій належить товариству "Укрпрофоздоровниця", тому міська влада Коростишева не може провести вуличне освітлення на приватну територію. За словами голови облдержадміністрації Віталія Бунечка, зараз шукають можливість, як провести освітлення на цю приватну територію.

"Немає жодних проблем із електропостачанням санаторію "Тетерів" у Коростишеві, – каже Віталій Бунечко. – Надійшов запит від мешканців щодо встановлення електроопор освітлення. Нині департамент соціального захисту вивчає це питання і ми повідомимо про рішення".

Читайте також Як запалюють ліхтарі у Житомирі та чому деякі провулки міста неосвітлені. У Житомирі водоканал наступного року планує демонтувати 35 водорозбірних колонок.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Джерело