Каратисти із Полтавщини, які увійшли до складу Національної дефлімпійської збірної, провели перше відновлювальне тренування після змагань. З чемпіонату світу з карате серед спортсменів з порушеннями слуху 18 представників збірної повернулися з 15-ма медалями. Їх вибороли, зокрема, 12 спортсменів із нашої області.

Із розминки розпочинається ранок дванадцятьох полтавських каратистів із порушенням слуху. Усі вони брали участь у чемпіонаті світу у складі дефлімпійської збірної України.

"Практично уся наша збірна була у фіналі. Їх було 11 з 16 категорій. Ми були в Ірані, це країна яка приймала ці змагання", – каже головний тренер дефлімпійської збірної України з карате Микола Богодистий.

«Було дуже важко»: полтавські каратисти відновили тренування після чемпіонату світу

29 листопада у спортсменів перше тренування після змагань. Катерина Масло зі своїми партнерками по команді відпрацьовує комплекс вправ. За нього вона отримала золото.

"Найкрутіший момент був у командному Ми з дівчатами вийшли проти господарів турніру – проти Ірану. Спочатку сильно хвилювалися, було багато помилок. Але ближче до середини ката ми показали максимальний результат", – каже спортсменка Катерина Масло.

"Пауза перед тренуваннями була чотири дні. Спортсмени відпочивали. Сьогодні (29 листопада – ред.) вперше вийшли на тренування, де будемо робити аналіз своєї роботи. Будемо аналізувати кожного: які були у нас похибки, і де було гарно.Подивимося на їхній фізичний і моральний стан. Тому що було дуже важко. Цілими днями вони були в залі, з ранку до вечора", – говорить головний тренер дефлімпійської збірної України з карате Микола Богодистий..

У чемпіонаті світу участь взяли 80 спортсменів з 14 країн світу. Українська збірна виборола 15 медалей: п’ять золотих, сім срібних та три бронзових. Нагороду має і 26-річний Олександр Тритяк.

"Я мріяв про «золото», але вийшло «срібло». Для мене важливий результат. Я потрапив в особисті категорії, зайняв сьоме місце, а в командному – друге місце. Перед чемпіонатом світу готувався на зборах у Полтаві, відбувалися тренування. Відпрацьовували техніку і, вважаю, показали достойний результат", – каже спортсмен Олександр Третяк.

До чемпіонату світу полтавські дефлімпійці готувалися по вісім годин на день. Спортивні збори відбувалися щомісяця по два тижні. 20-річна Єлизавета Бондар із змагань привезла «золото» та «срібло».

"Перший бій у мене був з росіянкою. Другий бій – із представницею з Туреччини. А у фіналі перемогла господарку турніру з Ірану. Перед чемпіонатом світу нам задавали домашнє завдання, яке ми мали виконувати. На тренуваннях важко було, їх було багато, але на самому чемпіонаті вже було легше", – говорить спортсменка Єлизавета Бондар.

З початку наступного року каратисти готуватимуться до Дефлімпійських ігор у Бразилії, каже Микола Богодистий.