Нині Путін веде гібридну війну не тільки проти України, а й проти Євросоюзу, констатує лідер "ЄС"

На Заході немає втоми від України, а цю тезу просуває кремлівська пропаганда. Про це в ексклюзивному інтерв'ю програмі The Week сказав п'ятий президент, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко, мовиться на сайті політсили

Він також повідомив, що після поїздки до Канади планує візит у США.

"Ніякої втоми від України немає. Це наратив, який розповсюджується Путіним, називається Ukraine fatigue. Мені вдалося це здолати під час міграційної кризи 2016 року. Це вдалося здолати і під час введення безвізу у 2016-2018 роках, і щодо продовження співпраці включно з макрофінансовою допомогою Євросоюзу. Всі роки мого президентства", – констатує Порошенко.

Порошенко також додав, що, повернувшись з європейського турне і Канади, планує відвідати Сполучені Штати Америки з однією метою – відновлення проукраїнської коаліції після ковідної перерви.

Політик також наголосив: "Питання пріоритету грошей, а не цінностей – це один з елементів гібридної війни, яка раніше Путіним велася проти України. А сьогодні вона ведеться проти Європи. Це саме те, про що ми попереджали з самого початку агресії проти нашої держави. Міграційна криза, яка організована сьогодні на кордоні балтійських країн і Польщі з боку Білорусі. Ситуація у Боснії і Герцоговині, коли ця балканська країна знаходиться під реальною загрозою припинення існування. Втручання у вибори значної кількості європейських країн з боку Російської Федерації означає одне – Путін робить атаку на цінності, цілісність, єдність європейських країн і трансатлантичну єдність зі Сполученими Штатами і Канадою". 

Порошенко також додав: "Коли мене питали у 2014-2015 роках, а чого ж Україна потребує від Європейського Союзу, я казав 2 речі – і це не гроші, хоча нам гроші дуже потрібні. Нам потрібна єдність Європейського Союзу. Всі 28 голосів мають голосувати синхронно. І солідарність з Україною. Тоді ми цього добилися. Я переконаний, що можемо отримати зараз. Бо якщо ти не є оптимістом, ти не маєш бути президентом країни, що воює. Бо ти точно програєш, якщо ти не маєш волі до перемоги". 

Як повідомляв 5.UA, український дипломат Костянтин Єлісєєв заявив, що ОП вимагав від організаторів безпекової конференції в Галіфаксі скасувати запрошення Порошенку. 

Як відомо, 18 листопада 2021 року Порошенко вилетів на безпековий форум у Канаді. Під час свого виступу там Порошенко закликав партнерів дати Україні більше оборонного озброєння. 

Довідка. Зазначимо, що міжнародний безпековий форум 2021 року відбувся в канадському Галіфаксі. На нього з'їхалися вищі посадовці країн, голови військових відомств та дипломати. Порошенко зустрівся з президентом Світового Конгресу Українців Павлом Гродом та керівництвом української громади Канади, зокрема Конгресу Українців Канади. Крім проблем нацбезпеки, на зустрічі йшлося про корупцію та свободу слова в Україні. 

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело