Швейцарія посилила правила в'їзду з Південної Африки та інших країн, в яких виявлено новий варіант коронавірусу.

У Швейцарії зазначають, що нововиявлений варіант вірусу B.1.1.529 викликає занепокоєння. Він має більше мутацій, ніж будь-який інший варіант, відомий науці.

Передбачається, що цей варіант легше передається, ніж варіант «Дельта», який зараз переважає в Швейцарії. Також існує ймовірність, що попередні вакцини будуть менш ефективними. 25 листопада на позачерговому засіданні ВООЗ також класифікувала новий варіант як тривожний і потенційно небезпечний.

Швейцарія посилила правила в'їзду з Південної Африки та низки країн

Федеральний уряд негайно вжив заходів, щоб запобігти або принаймні уповільнити поширення нового варіанту в Швейцарії, наскільки це можливо. Усі рейси з Ботсвани, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії, Зімбабве та Південної Африки заборонені на невизначений термін.

При в’їзді з регіону Південної Африки, Гонконгу, Ізраїлю та Бельгії всі особи повинні також пред’явити негативний тест на Covid-19 з 20:00 26 листопада 2021 року і перебувати на карантині протягом 10 днів. В'їзд з цих країн більше неможливий для осіб, які не є громадянами Швейцарії або не мають дозволу на проживання в Швейцарії або в Шенгенській зоні.

Наразі варіант вірусу був виявлений у кількох країнах на півдні Африки, у Гонконзі, Ізраїлі та Бельгії.

Як стало відомо, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) назвала новий штам коронавірусу грецькою літерою «омікрон».

До слова, ВООЗ оцінила вплив мутацій нового штаму Covid-19 на вакцини.

Джерело