Про те, що до Нового року COVID-хвиля вже має покинути Україну говорять науковці. Але попри це, курорти на новорічно-різдвяні свята працюватимуть за жорсткими правилами.

Лише для вакцинованих: у МОЗ розповіли, як працюватимуть курорти у період новорічно-різдвяних свят

 

Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін.
За словами головного санлікаря України, навіть додавання кількох областей до «червоної» зони не буде впливати на загальноукраїнську статистику, зважаючи, що великі регіони повертатимуться в «помаранчеву» або навіть «жовту» зону.

Кузін зауважив, що згідно з постановою № 1236, яка регулює карантинні обмеження, у нас в «червоній» зоні заборонена робота підіймачів, але до вакцинованих ця заборона не застосовується.

Спільна позиція полягає в тому, що забезпечити контроль за сертифікатами про вакцинацію або ПЛР-тестами на підіймачах складно, тому курорти пропонують певну верифікацію на пункті в’їзду, наприклад на вході в готель або на пункті прокату спортивного спорядження.

«Там турист буде верифікуватися, показувати свої документи про ПЛР-тест або сертифікат, йому на спортивний одяг наклеюють спеціальну наліпку, яка матиме індивідуальний номер і за якою людину можна буде ідентифікувати у випадку спеціальної перевірки. Крім того, буде створена спеціальна база цих номерів», – повідомив головний санітарний лікар.

Джерело