Чотири портативні комп'ютери для мобільних бригад вакцинації отримали працівники Житомирського центру первинної медико-санітарної допомоги. Їх використовуватимуть для введення даних про вакцинацію, що спростить доступ до єдиної медичної електронної системи України. Про це Суспільному розповів медичний директор міського центру первинної медико-санітарної допомоги Олександр Косміна.

За його словами, чотири ноутбуки передали мобільним бригадам, які працюють у центрі вакцинації, задля введення даних в медично-інформаційну систему, щоб люди в подальшому могли формувати в себе на телефонах через портал "Дія" сертифікати, свідоцтва про вакцинацію.

"Якщо вакцинацію проведено і дані введено в медично-інформаційну систему, люди вже можуть стягувати жовті та зелені сертифікати, – каже Олександр Косміна. – Ті ноутбуки, які використовувалися раніше, підуть на амбулаторії і там можна буде створити два додаткових робочих місця".

На Житомирщині центри вакцинації отримають портативні комп'ютери

Керівник відділу інформаційних технологій міського Центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Коцюк займатиметься налаштуванням системи.

"Ми налаштуємо обліковий запис, зробимо відповідні закладки, – каже Михайло Коцюк. – Перевіримо, чи є доступ до інтернету, чи все працює і підключається. Далі – робота за лікарями: зайти в систему і внести дані людини, яка вакцинувалася".

Заступниця керівника управління реформ і розвитку медичної допомоги обласного департаменту охорони здоров'я Анна Васянович розповіла, що для області за кошти спеціального фонду державного бюджету закупили 15 ноутбуків.

"Вони надійшли вчора увечері (25 листопада – ред.) і ми одразу зробили наказ про розподіл по закладах, що надають первинну медичну допомогу та мають у своєму складі мобільні бригади та центри вакцинації, – каже Анна Васянович. – Комп'ютерну техніку забиратимуть заклади первинної медико-санітарної допомоги інших районів, що забезпечують вакцинальну кампанію за рахунок роботи центрів вакцинації та мобільних бригад".

Читайте також На Житомирщині за добу діагностували 446 нових випадків коронавірусу, шістнадцятеро людей померли.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Джерело