24–28 листопада у Житомирі у "Міському навколокультурному просторі" в рамках українсько-польських обмінів молоддю реалізується проєкт "АRTМАNIFESTO". У ньому беруть участь майже 100 творчих людей. Про це Суспільному розповів організатор заходу Володимир Виговський.

За його словами, цей міжнародний культурний проєкт-перформанс реалізується у форматі онлайн за підтримки Міністерства молоді та спорту України та за участю творчої і студентської молоді одночасно у Житомирі та польському місті Голєнюв. Такий захід у Житомирі відбувається вже вдруге.

"Мета проєкту – спілкування креативної молоді Польщі й України, обмін досвідом, планування на перспективу аналогічних проєктів, генерування творчих задумів, ідей, – каже Володимир Виговський. – Це все в перспективі має реалізовуватися. Фінансування проєкту здійснюється з бюджету за рахунок коштів Міністерства молоді та спорту. Проєкт став одним із переможців конкурсу, який відбувався у 2021 році".

У Житомирі і польському місті Голєнюв одночасно реалізується культурний проєкт

Шість театральних колективів з Житомира та області взяли участь у проєкті "АRT МАNIFESTO". Учасниця Олександра Гаврісюк розповіла, що такі заходи сприяють розвитку нових творчих зв'язків молоді.

"Сьогодні ми показуємо номер "Коронавірус – боротьба за життя", – каже Олександра Гаврісюк. – Ми його демонструємо для того, щоб надихнути світ боротися з цією проблемою".

Софія Захарія взяла участь у проєкті, щоб розповісти мистецькими засобами про булінг та вплив цифрових технологій на спілкування між людьми.

"В наш час актуальною є проблема булінгу та залежності від гаджетів, – каже Софія Захарія. – Ми багато часу проводимо в телефонах і не бачимо, що відбувається навколо нас. Ми зробили реквізит – будемо ходити, обклеєні злобними смайликами".

"Ці смайлики означають злобу до життя і те, якими люди були, поки у них не забрали телефони, – каже Наталія Микитюк. – Я прийшла на цей проєкт, щоб показати людям, що щастя не тільки в телефонах, і що можна дивитися на справжнє життя без них".

Співорганізатор заходу Петро Авраменко зауважив, що цей захід спрямований на самовиховання молоді, розвиток дитячих і молодіжних творчих рухів, просвітництво на міжнародному рівні.

"Ми проти того, що багато уваги приділяється інтернету, – каже Петро Авраменко. – Батьки сидять в інтернеті, діти сидять в інтернеті. Ми намагаємося таким перформенсом знайти рішення, як далі існувати у віртуальному і реальному просторі. Ми не кажемо, що треба відмінити віртуальний простір, бо ця ідея буде безглуздою. Просто треба відсіювати непотрібну інформацію, брати лише цікаву. Ми закликаємо віддавати перевагу реальному життю".

На Житомирщині відтворили українську хату початку 19 століття. У Житомирі учні початкової художньої школи влаштували благодійну виставку малюнків "Мокрий ніс".

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Джерело