Вісім проєктів, які подали на перший в історії Рівного громадський бюджет озеленення, не допустили до голосування. Таке рішення 26 листопада прийняли члени координаційного комітету. Ці проєкти стосуються відновлення дитячих майданчиків на території парків або ж у дворах багатоповерхівок.

На громадський бюджет озеленення Рівного надійшло 30 проектів, один з яких – від жителів Квасилова. Цьогоріч громадський бюджет озеленення у Рівному запровадили вперше. У мера до ідей одразу виникло зауваження:

"В мене складається враження, що ми зараз розглядаємо не бюджет озеленення, а бюджет майданчиків", – сказав Олександр Третяк під час засідання координаційного комітету.

Громадський бюджет озеленення: за що голосуватимуть рівняни та що відхилили

З 30-ти проєктів майже третина стосується відновлення дитячих майданчиків у парках Рівного. Відтак, частина членів координаційного комітету вважала, що такі ініціативи не мають стосунку до озеленення міста.

"От перше питання: заміна майданчика на Лебединці. Авторам проєкту треба сказати, що їх проєкт буде розглянутий комісією, яка займається дитячим майданчиками в місті, і 99%, що рішення буде прийняте позитивно. Але якщо читати анотацію, опис, то мова про озеленення тут не йде, тут про інше мова", – зазначила членкиня координаційного комітету Громадського бюджету озеленення Галина Кульчинська.

Між членами комітету виникла дискусія, на якій вони зазначали, що деякі майданчики зовсім не мають елементів озеленення, а інші – на 90% є екологічними просторовими об'єктами.

Ініціаторка створення громадського бюджету озеленення Оксана Майборода нагадала, що проєкти подавалися у двох категоріях: "природноорієнтовані рішення" та "благоустрій зелених зон". Саме під останню і підпадають ініціативи, які стосуються дитячих майданчиків.

"Включені проєкти благоустрою в громадський бюджет озеленення – це теж просторові об'єкти. Якщо ми говоримо про покращення майданчиків, якщо люди хочуть їх покращення у зелених зонах – то ми таким чином виконуємо потребу людей і покращуємо рекреацію", – сказала Оксана Майборода.

Член координаційного комітету громадського бюджету озеленення Андрій Токарський додав, що відмовити у встановленні майданчиків, проєкти яких подані на громадський бюджет, не можуть, адже їх встановлюватимуть на комунальній землі.

"Їх можна подавати на загальний бюджет міста. Для чого ми створювали бюджет озеленення? Ми ж прописали, що в благоустрій можуть бути дитячі майданчики, велопарковки, смітники, велодоріжки, проговорювали це. Дійсно, є декілька проєктів які не стосуються зелених зон, то їх давайте реально виключимо. Але якщо це реалізовується в парку, в зеленій частині міста, то...", – додав Андрій Токарський.

Натомість секретарка координаційного комітету громадського бюджету Рівного Кароліна Круглик запевнила: якщо забрати майданчики, то не буде за що голосувати.

У підсумку, члени координаційного комітету не підтримали вісім проєктів, які стосуються облаштування дитячих майданчиків на території парків або ж у дворах багатоповерхівок. Відтак участь у голосуванні братимуть 22 ініціативи. Це, зокрема, облаштування зеленого коридору між школою №24 та автостанцією "Чайка".

Допустили до голосування і проєкти, які передбачають створення живої огорожі вздовж вулиці Шухевича та облаштування зеленого простору на Драгоманова, поблизу діагностичного центру. Також один з поданих проєктів стосується Квасилова – там планують створити алею відпочинку.

Щодо самого голосування, то триватиме воно з 10 по 24 грудня. Підтримати ініціативи можна буде лише в онлайн-форматі. На реалізацію проєктів-переможців у 2022 році з міського бюджету передбачили три мільйони гривень.

Що відомо За інформацією Кароліни Круглик, на громадський бюджет озеленення подали 30 проєктів, один з яких – для Квасилова. Загальна сума – понад 18 мільйонів. Прийом проєктів на громадський бюджет озеленення, який запровадили вперше, стартував з 18 жовтня. На реалізацію ідей у 2022 році в міському бюджеті передбачили три мільйони гривень. Сам проєкт громадського бюджету У Рівному презентували 22 вересня. В його рамках просили у міської ради 10 млн грн на реалізацію природноорієнтованих проєктів. Експертка Ірина Стасюк уточнила: в Україні поки немає жодного міста, де виокремлено громадський бюджет озеленення. Рівне може стати першим містом в державі з таким конкурсом проєктів. Рівнерада 30 вересня підтримала пропозицію депутатки Оксани Майбороди започаткувати у місті громадський бюджет озеленення.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело