В Івано-Франківську розпочалися роботи по консервації та ознакуванню археологічних залишків Тисменицької брами Станіславівської фортеці на роздоріжжі вулиць Галицької та Лесі Українки, виявлених за археологічних досліджень.

За словами головного спеціаліста відділу охорони культурної спадщини Департаменту архітектури та містобудування Володимира Ідака, представники підрядної організації ТОВ ”ЕКСКЛЮЗИВБУД ІФ”, з якою укладено угоду, проведуть роботи з ущільнення піскового насипу.

Далі буде ознакування досліджених залишків фрагментів Тисменицької брами – влаштування мощення, яке фактурно відтворює абрис виявлених при розкопках фундаментів. Консервація дозволить уберегти фрагменти від руйнування.

У Франківську розпочали консервацію Тисменицької брами (фото)

Ознакування вкаже позицію важливого елементу первозданної фортеці – брами – та наочно продемонструє зміну з часом архітектурного середовища цього ареалу. А також стане відправною точкою подальших археологічних вишукувань.

Наступним етапом робіт згідно з проєктом стане встановлення інформаційної стели та металевого макету в масштабі 1:100 Тисменицької брами Станіславської фортеці з урахуванням вимоги інклюзивності для громадських просторів. Анотація на макеті передбачена українською, англійською мовами та шрифтом Брайля.

Нагадаємо, згідно з рішенням міськвиконкому від 6 серпня 2020 року, Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності міської ради замовило розробку проєктно-кошторисної документації на консервацію археологічних залишків Тисменицької брами Станіславівської фортеці на роздоріжжі вулиць Галицької та Лесі Українки, виявлених за результатами першої черги археологічних досліджень, з їх ознакуванням та встановленням інформаційної стели.

У Франківську розпочали консервацію Тисменицької брами (фото) У Франківську розпочали консервацію Тисменицької брами (фото) У Франківську розпочали консервацію Тисменицької брами (фото) У Франківську розпочали консервацію Тисменицької брами (фото) У Франківську розпочали консервацію Тисменицької брами (фото)

Джерело