Все більше і більше українців хочуть знати, ким насправді були їх предки. Сьогодні кожен має шанс здійснити відповідне дослідження та дізнатися більше про свій рід.

З чого почати пошуки та на яку саме інформацію варто звернути увагу, розповіли на офіційному Telegram-каналі Міністерства юстиції України.

У міністерстві радять розпочати дослідження із сімейних архівів та розпитати про предків своїх старших родичів. Необхідно дізнатися назви населених пунктів, дівочі прізвища, роки народження, укладання шлюбів та смерті ваших предків, їх віросповідання та рід занять. У сімейному архіві можна буде знайти старі фотографії, довідки, свідоцтва, можливо, старі листування.

Як створити дерево свого роду. Пояснює Міністерство юстиції

“Вивчення родоводу передбачає опрацювання метричних книг, сповідних розписів, актових записів, різноманітних списків та інших джерел, які не завжди зберігаються в одному архіві, а розосереджені по різних архівних установах”, — попереджають у поясненні.

У Міністерстві юстиції додають, що додатковим джерелом інформації є кладовища, адже на могилах можна прочитати імена, прізвища, по батькові, дати народження і смерті померлих членів родини, побачити їхні фото.

Зазначається, що серед документів державних архівів України немає окремого фонду, який зберігав би родоводи чи генеалогічні таблиці мешканців України. Найбільша кількість генеалогічних досліджень проводиться користувачами у центральних державних історичних архівах у Києві та Львові, державних архівах областей, міста Києва.

Що відомо Психологиня пояснила, як доля предків та рідних впливає на наше життя та як виявити, чи не ідентифікує людина себе з кимось близьким, тим самим запозичуючи чужі патерни поведінки. Полтавський генеалог Максим Дашевський пояснив, як дізнатися історію власної родини та знайти інформацію про предків: допоможуть Інтернет-ресурси, друковані матеріали та архівні документи.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело