Комісар Європейського Союзу з охорони здоров’я Стелла Кіріакідес заявила, що країнам, де вакциновано менш ніж 80% населення, потрібно готуватися до важкої зими. Крім того, через погіршення ситуації з COVID-19 через кілька днів правила перетину кордонів Євросоюзу зміняться.

У ЄС заговорили про зміну правил перетину кордонів країн через COVID-19: треба готуватися до важкої зими

 

За словами Кіріакідес, зараз у Європі фіксується значне зростання захворювання на коронавірус – у середньому 473 випадки на 100 тисяч жителів. До того ж найбільш заразними є люди віком до 15 років. Про це повідомляє сайт Larazon.

У ЄС прогнозують, що на грудень та січень припаде велике навантаження на лікарні. Особливе побоювання комісара з охорони здоров’я викликає наближення різдвяних свят, після яких може статися великий спалах захворювання по всій Європі.

“Усім країнам, в яких вакциновано не більш ніж 80%, доведеться вжити складних заходів. Європейці повинні будуть продовжити виконання графіка вакцинації і ввести бустерну дозу через шість місяців. Не забуваючи продовжувати дотримуватися гігієнічних заходів, таких як використання масок, миття рук і вентиляція приміщень, навіть у країнах із високим рівнем вакцинації. Але ми вже боїмося того, що прийде, бо наближається Різдво”, – розповіла Стелла Кіріакідес.

Крім того, Кіріакідес наголосила, що правила перетину кордонів Європейського Союзу зміняться вже за кілька днів. Утім, які саме будуть нові правила перетину кордону, вона не уточнила.

Джерело